تعداد بازدید : ۱۵۶۳
کد خبر : ۲۲۸۶۴۶
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط؛
۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
صندوق تجربه ایرانیان با خروج ۱۲۴ میلیارد تومان منابع مالی که معادل ۹.۵ درصد از کل ارزش صندوق بوده، بدترین عملکرد را از حیث خروج سرمایه از صندوق را داشته است.

کسب بازدهی منفی تمامی صندوق‌های مختلط در هفته گذشته

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است.

اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده و میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

کسب بازدهی منفی تمامی صندوق‌های مختلط در هفته گذشته

• ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز هشتم مهر ماه به ۳ هزار و ۵۱۶ میلیارد تومان رسید. در این هفته و بدون احتساب بازدهی کسب شده در این هفته شاهد خروج ۱.۴۰۰ میلیارد تومان منابع جدید در این صندوق‌ها در قالب ابطال واحد‌های سرمایه گذاری جدید بودیم. این مبلغ معادل ۴ درصد از کل ارزش صندوق‌های مختلط محسوب می‌شود.

• صندوق تجربه ایرانیان با خروج ۱۲۴ میلیارد تومان منابع مالی که معادل ۹.۵ درصد از کل ارزش صندوق بوده، بدترین عملکرد را از حیث خروج سرمایه از صندوق را داشته و پس از این صندوق، ثروت آفرین پارسیان با خروج ۶۷ میلیارد ریال منابع مالی مواجه بوده است. همچنین در صندوق توسعه ممتاز شاهد جذب ۲۹.۶ میلیارد ریالی منابع مالی جدید و پس از آن نیز صندوق پست بانک با جذب ۲.۲ میلیارد ریال منابع مالی جدید قرار دارد.

میانگین بازدهی هفتگی صندوق‌های مختلط در هفته منتهی به ۸ مهر ۱۳۹۹ به ۲.۸ درصد بازدهی منفی رسیده است. بدترین عملکرد هفتگی را صندوق نیکی گستران و آرمان سپهر آشنا به ترتیب با ۴.۵ و ۴.۴ درصد بازدهی منفی به خود اختصاص داده اند. کم‌ترین بازدهی منفی این هفته نیز مربوط به دو صندوق کوثر وگنجینه مهر با ۰.۷ و یک درصد بازدهی منفی است. لازم به ذکر است، بازدهی تمامی صندوق‌های مختلط در هفته گذشته منفی بوده است.

• میانگین بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط نیز به ۱۷۸ درصد رسیده است تا به این ترتیب برای چندمین هفته متوالی شاهد افت بازدهی سالیانه این صندوق‌ها باشیم. صندوق نواندیشان با ۲۴۷ درصد بازدهی و صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین با ۲۱۵ درصد بازدهی بهترین عملکرد سالیانه را داشته اند. ضعیف‌ترین عملکرد سالیانه نیز مربوط به دو صندوق مشترک کوثر و سپهر آتی با ۱۲۱ و ۱۴۲ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: