تعداد بازدید : ۱۲۹
کد خبر : ۲۲۹۶۵۴
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به ۲۲ مهر ۱۳۹۹)
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
با احتساب بازدهی کسب شده در هفته قبل شاهد خروج ۱.۵۰۰ میلیارد تومان از منابع مالی سرمایه گذاری شده در صندوق‌های با درآمد ثابت هستیم.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت پرداخته شده است، اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید، از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به حدود ۲۵۱ هزار میلیارد تومان رسیده است. با احتساب بازدهی کسب شده در هفته قبل شاهد خروج ۱.۵۰۰ میلیارد تومان از منابع مالی سرمایه گذاری شده در صندوق‌های با درآمد ثابت هستیم.

این در حالی بود که در هفته قبل‌تر شاهد خروج ۲۵۰ میلیارد تومانی بودیم و به این ترتیب شاهد ۶ برابر شدن سرعت خروج سرمایه از این صندوق‌ها هستیم. با این حال، ارزش صندوق‌های با درآمد ثابت همچنان در ارقامی بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان قرار دارند.

پس از ارائه جدول زیر که بر اساس میزان بازدهی سالیانه صندوق‌های درآمد ثابت ارائه شده، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

خروج بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال از صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته

خروج بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال از صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته

خروج بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال از صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته

خروج بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال از صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته

خروج بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال از صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته

• ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته گذشته به ۲۵۰ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان رسید. در این هفته شاهد خروج ۱.۵۰۰ میلیارد تومان از این صندوق‌ها بودیم.

• بیشترین خروج منابع را صندوق لوتوس پارسیان با ۵۸۴ میلیارد تومان که معادل ۲.۸ درصد از کل ارزش صندوق بود به خود اختصاص داد. پس از آن صندوق‌های ره آورد آباد مسکن با ۲۸۶ میلیارد تومان و صندوق مشترک آتیه نوین با ۲۴۷ میلیارد تومان قرار دارند.

• همچنین صندوق توسعه صادرات آرمانی با جذب ۴۷۵ میلیارد تومان منابع مالی جدید بهترین عملکرد را از این حیث داشته است. پس از این صندوق، دو صندوق ثابت حامی و ثابت کاریزما با جذب منابع مالی جدید به ارزش ۲۳۷ و ۱۴۲ میلیارد تومان قرار دارند.

• میانگین بازدهی صندوق‌های درآمد ثابت در یک ماه منتهی به ۲۲ مهر ماه به ۱.۶ درصد رسیده است. بهترین عملکرد ماهیانه را سه صندوق کوثر یکم، فیروزه آسیا و پیشگامان سرمایه نوآفرین به ترتیب با ۴.۸۴، ۳.۱۶ و ۲.۸ درصد به خود اختصاص داده اند. بدترین و ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه نیز مربوط به سه صندوق مشترک صنعت و معدن، توسعه سرمایه نیکی و صبای هدف به ترتیب با -۰.۱۳، ۰.۰۳ و ۰.۱۳ درصد بوده است.

• میانگین بازدهی سه ماهه صندوق‌های با درآمد ثابت و بر اساس بررسی ۷۵ صندوق فعال در این بخش به ۴.۶۵ درصد رسیده است.

• میانگین بازدهی سالیانه این صندوق‌ها نیز به ۳۲ درصد رسیده است. بهترین عملکرد سالیانه را همچون هفته‌های گذشته صندوق الماس بیمه دی با کسب بازدهی بیش از ۸۳ درصد از آن خود نموده است. پس از این صندوق، دو صندوق الماس پایدار و توسعه سرمایه نیکی با ۶۶.۶ و ۶۵ درصد قرار دارند. ضعیف‌ترین عملکرد نیز مربوط به صندوق‌های امید انصار، گنجینه زرین شهر و امین انصار به ترتیب با ۱۸.۸، ۱۹.۲ و ۱۹.۳ درصد است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: