تعداد بازدید : ۳۳۲۴
کد خبر : ۲۳۴۵۵۹
دبیر کل انجمن اقتصاددانان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تأکید کرد:
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
اقتصاد ایران نمی‌تواند بدون توجه به بازارسرمایه‌ای مبتنی بر یک‌روند توسعه پایدار گام‌های مثبتی بردارد البته توسعه پایدار را نباید به معنای بازار صعودی دانست .

صورت‌مسئله را پاک نکنیم/ تضمین رشد شاخص با استعفا، کجاست!

پیمان مولوی دبیر کل انجمن اقتصاددانان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص استعفای رئیس سازمان بورس، اظهار کرد: به نظر می‌رسد در مسیری اشتباهی گام گذاشته‌ایم چراکه آقای قالیباف به‌عنوان یک رگلاتور می‌توانست در برخی از حوزه‌ها رویکرد دیگری داشته باشد اما؛ نبود پایداری در اقتصاد شرایط را برای توسعه مجموع اقتصاد سخت می‌کند.

وی ادامه داد: اقتصاد ایران نمی‌تواند بدون توجه به بازارسرمایه‌ای مبتنی بر یک‌روند توسعه پایدار گام‌های مثبتی بردارد البته توسعه پایدار را نباید به معنای بازار صعودی دانست بلکه این توسعه به لحاظ دوری از اقتصاد دستوری و جلوگیری از ریسک‌های تحمیلی خارج از بازار است؛ رویکردهای ذینفعانه درمجموع اقتصاد، باعث شده تا همیشه، آدرس‌ها و اتفاق‌هایی، به این شکل در بازار رخ دهد.

مولوی افزود: استفاده ابزاری برای دستیابی به مقاصد کوتاه‌مدت آن‌هم در بازارسرمایه‌ای که ثروت بین نسلی است، باعث شده تا صورت‌مسئله را پاک‌کنیم؛ نباید فراموش کرد که تحقیر رئیس سازمان بورس اوراق بهادار تغییری در بازار و ریزش شاخص ایجاد نمی‌کند.

این کارشناس اقتصادی با انتقاد از اینکه بار دیگر دچار سندرم استراماچونی شده‌ایم، تأکید کرد: متأسفانه همه می‌خواهند برای بازارسرمایه مثمرثمر باشند و هر فردی از دید خود، می‌خواهد راهکاری را عملیاتی کند و به همین دلیل است که همیشه در امور اقتصادی، موفق نیستیم؛ بازگشت به عقلانیت در اقتصاد و قبول کردن مکانیسم بازار در کلیت اقتصاد و البته بازارسرمایه کاملاً ضروری بوده در غیر این صورت، ایجاد چنین تنش‌هایی در اقتصاد همیشگی خواهد بود.

اقتصاد دان!!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
آقا کم رپرتاژ آگهی تبلیغاتی به اسم مقاله و مصاحبه با این ژیگولای خوشگل بکنین به اسم اقتصاددان!!!! اینا نهایتا چهارتا کتاب اقتصاد خرد و کلان تو دانشگاه پاس کردن. والا عکس مصاحبه شونده از کل متن درشت تره!!!!
اعتبار خبرگزاری خودتون رو پایین نیارین با این حرکت ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
واقعا بیسوادی حدی دارد!!قالیباف اصل یک باند مفید بود والا نسبت به گزارش مجلس واکنش نشان میداد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"امین" به افزایش سرمایه می اندیشد

شرکت تامین سرمایه امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
دورهمی

دورهمی "پکویر" برگزار شد

شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳مجمع عمومی را برگزار کرد.

"شصفها" در مسیر پرداخت سود قرار می‌گیرد

شرکت پتروشیمی اصفهان برنامه پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
مجمع

مجمع "ثنظام" ۲۴ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: