تعداد بازدید : ۱۰۷۸
کد خبر : ۲۳۷۴۲۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
مدیر سرمایه گذاری سبدگردان کاریزما گفت: ‌با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و ارزش سایر دارایی‌ها و بازارهای رقیب و نیز قیمت‌های جهانی، نگهداری سهم‌های بنیادی در صنایع صادرات محور توجیه‌پذیر است.

صعودی ملایم پیش روی بازار

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاهد افزایش در شاخص کل بودیم و نماگر اصلی بازار با بیش از ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد رشد، به رقم یک میلیون و ۲۴۵ هزار واحد رسید. این رشد امید اندکی به بازار تزریق کرده و باید دید بورس تهران از مقاومت سخت کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی عبور خواهد کرد یا نه.

آرش غفاری مدیر سرمایه‌گذاری و عضو هیات مدیره شرکت سبدگردان کاریزما در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش‌بینی وضعیت بازار سرمایه در سال آینده بیان کرد: یکی از رویدادهای مهم سال آینده، انتخابات ریاست جمهوری داخلی است.

وی ادامه داد: هنوز کاندیداها مشخص نشده و به‌هرحال هر یک از گزینه‌های احتمالی، تأثیر خاص خود را بر روند بازار سرمایه خواهند داشت ضمن اینکه موضوع توافق سیاسی و برجام هم‌زمان با ابهام نتیجه انتخابات، شرایط را برای سرمایه‌گذاران مبهم می‌کند اماِ درمجموع با توجه به ثبات نسبی در بازار، احتمالاً بازار سرمایه در چند ماه آتی، روندی صعودی با شیب ملایم خواهد داشت.

وی افزود: قیمت سهم‌ها همواره در نوسان است و باید هرروز بازار رصد شده و بر اساس قیمت‌ها، اقدام به معامله کرد. به نظر می‌رسد شاخص کل بورس در نیمه اول سال ۱۴۰۰ رشد حداقل ۲۰ درصدی خواهد داشت و بر اساس ترکیب پرتفوی هر شخص و سطح ریسک‌پذیری افراد، ممکن است میزان بازدهی متفاوت باشد. کما اینکه در هفته‌های اخیر هم برخی سهم‌ها رشدی بالاتر از شاخص کل داشته و در برخی سهم‌ها هم رشد خاصی اتفاق نیفتاده است.

این‌ کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری گفت: با توجه به افزایش نرخ محصولات پتروشیمی و فلزی، بعضی نمادهای این گروه‌ها چشم‌انداز مثبتی برای سرمایه‌گذاری دارند.

غفاری اضافه کرد: ‌با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و ارزش سایر دارایی‌ها و بازارهای رقیب و نیز قیمت‌های جهانی، نگهداری سهم‌های بنیادی در صنایع صادرات محور توجیه‌پذیر است.

این کارشناس بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: تحلیل‌ها نشان با فرض گشایش سیاسی و کاهش تحریم‌ها و نیز تثبیت نرخ دلار در محدوده ۲۰ الی ۲۲ هزارتومانی، سهم‌های گروه حمل‌ونقل و بارگیری دریایی می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند و برای سرمایه‌گذاری جذاب باشند. علاوه بر این بهتر است سهام صنایعی را هم که از کاهش تحریم، حذف ارز دولتی یا شرایط تورمی منتفع می‌شوند، تحت نظر داشت.


بیشتر بخوانید:

کاهش ریسک بازار با شفاف سازی ابهامات

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تلیسه" به انتخاب هیات مدیره می‌اندیشد

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده شرکت دامداری تلیسه نمونه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ برگزار خواهد شد.

"کی‌بی‌سی" ۱۰ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کی بی سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "سفانو" از آخر بهار

شرکت سیمان فارس نو زمان پرداخت سود را اعلام کرد.
تمدید زمان پرداخت سود در

تمدید زمان پرداخت سود در "کدما"

شرکت معدنی دماوند زمان پرداخت سود به سهامداران را تمدید کرد.
زمان پرداخت سوددهی

زمان پرداخت سوددهی "مفاخر" از مهرماه

شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از زمانبندی سوددهی به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: