۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
کارآفرینی در سوئیس از طرق خود ساخته و کسب و کار شناخته شده در میان متقاضیان بوده که طی سال‌های اخیر به عنوان روش مهاجرتی شناخته شده است.

خواندن ۲ دقیقه

کارآفرینی در سوئیس+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، کارآفرینی در سوئیس از طرق خود ساخته و کسب و کار شناخته شده در میان متقاضیان بوده که طی سال‌های اخیر به عنوان روش مهاجرتی شناخته شده است.  کارآفرینی در این کشور با توجه به شرایط ویژه امکان پذیر خواهد بود.

در باب کارآفرینی در سوئیس

کشورر سوئیس یکی از بهترین کشور‌های جهان برای شروع تجارت می‌باشد. این در صورتی استکه اکوسیستم کارآفرینی در این کشور هنوز پتانسیل کافی ندارد. اکوسیستم کارآفرینی با توجه به سازمان نظارت بر آغاز تجارت تعیین می‌شود. تجزیه و تحلیل فعالیت‌های کارآفرینی در یک گزارش جدید از سازمان نظارت بر شروع تجارت بررسی شده است. این سازمان توسط دانشگاه زوریخ و دانشگاه بازل در سال ۲۰۱۲ بنیان نهاده شده است. هدف سازمان نظارت بر شروع تجارت کمک به توسعه و گسترش اکوسیستم شروع تجارت در سوئیس است.

مزایای کارآفرینی در کشور سوئیس

هر کشوری برای مهاجرت فرصت‌ها و در عین حال محدودیت‌هایی دارد. در مورد کشور سوئیس می‌توان موارد زیر را در مورد مزایای آن نام برد:

موسسات پایدار شفاف و کارآمد
عدم فساد در سیستم مالی
سیستم مالیات قابل توجه
زیرساخت‌های عالی
ظرفیت استثنایی برای نوآوری
نظام آموزشی عالی
جهت برپایی کسب و کار در این کشور ابتدا می‌باید با نرخ بیکاری در این کشور آشنا شوید که در نمودار زیر بدین شرح است:

کارآفرینی در سوئیس

اما با وجود همه این مزایا براساس این گزارش سوئیس جایگاهی در رتبه بندی کارآفرینی بین کشور‌های جهان ندارد. براساس این گزارش کمبود بودجه در مرحله رشد باعث ورود شرکت‌ها به کشور‌های مطلوب‌تر می‌شود. به عبارت دیگر، شرکت‌ها برای شرایط بهتر کشور سوئیس را ترک می‌نمایند. جهت سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در سوئیس را مطاله بفرمائید.

برای ماندگاری سرمایه گذاران و کارآفرینان سوئیس باید فرصت‌های مالی لازم را در تمام مراحل فراهم نماید. این مراحل شامل موارد ذیل است:

مرحله‌های راه اندازی
مرحله مقدماتی
مرحله رشد

کارآفرینی و نوآوری‌ها در کشور سوئیس

طرح‌هایی با هدف پرورش روحیه کارآفرینی در کشور سوئیس فهرست شده است؛ که به شرح زیر می‌باشند:

راه اندازی مرکز نوآوری جدید در دوباندورف در سال جاری یکی از این طرح‌ها می‌باشد.
از پروژه‌های بخش علم و اقتصاد دولت فدرال پارک نوآوری سوئیس بوده که این پارک مختص تحقیقات صنعتی است.

طرح دیجیتال زوریخ ۲۰۲۵ از نوآوری‌ها و اتکارات دیگر در این کشور می‌باشد. طبق این طرح منطقه بزرگ زوریخ به مرکزی پیشرو در نوآوری‌های دیجیتال متمرکز تبدیل می‌شود.

برای دانشگاهیان و کارشناسان فناوری اطلاعات این منطقه محل خوبی برای ملاقات می‌باشد. می‌باشد. این افراد با قصد ملاقات و همکاری با یکدیگر می‌توانند در این مکان ملاقات نمایند. همچنین کشور سوئیس برنامه ریزی نموده تا یک کنگره سالیانه و اجلاس سرمایه گذاری در این محل برگزار شود. هدف از برگزاری این مجلس و کنگره ملاقات با مدیران تجاری و همچنین سرمایه گذاران بین المللی است. 

صندوق سرمایه گذاری سوئیس (SIF)

SIF صندوق سرمایه گذاری سوئیس بوده که این صندوق سرمایه گذاری، در سهام خصوصی سوئیس و انجمن مالی شرکت‌ها پیشگام است.

فاصله بین تقویت کارآفرینی در اکوسیستم نوآوری سوئیس و تامین بودجه مالی را این صندوق مرتفع می‌نماید. صندوق سرمایه گذاری سوئیس مشابه یک صندوق بودجه عمل می‌کند. به عبارت دیگر سرمایه گذاری در صندوق‌های کوچکتری انجام می‌شود. این صندوق‌های کوچک هر کدام قادر به فراهم کردن سرمایه برای تعدادی شرکت تازه تاسیس می‌باشند. فعالیت این شرکت‌ها در زمینه فناوری است.

کارآفرینی در سوئیس

در مورد کارآفرینی می‌توان مزایای این کشور برای شرکت‌ها را عنوان کرد. این کشور ضمن داشتن خلاقیت و نوآوری دارای دولتی حمایتگر بوده که قوانین این کشور به نفع کارآفرینی و کارآفرینان است.

موقعیت جغرافیایی سوئیس امکان برقراری ارتباط با کشور‌های تجاری قوی‌تر امکانپذیر کرده است.

همچنین، دسترسی به بازار اروپا را نیز آسان‌تر کرده که کشور سوئیس برای کارآفرینی کشور مناسبی است. ضمن این که به شدت از کارآفرینان حمایت می‌کند.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: