کد خبر : ۲۴۳۴۲۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: چه برجام نتیجه بخش باشد یا نباشد اتفاقی که روی اقتصاد کشور رخ می‌دهد حدود ۵ درصد است به همین دلیل بازار سرمایه زیاد به برجام توجه ندارد.

بورس توجهی به نتیجه برجام ندارد

همایون دارابی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: قبل از انتخابات چهار عامل نرخ بهره بالا، بی ثباتی بازار دلار، قیمتگذاری دستوری و ابهامی که درباره رئیس جمهور بعدی وجود داشت بازار را تحت تاثیر قرار داده بود.
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در فضای پس از انتخابات چند اتفاق رخ داده است، افزود: نتیجه انتخابات مشخص و چارچوب فکری رئیس جمهور و برنامه‌ها مشخص شد، نرخ بین بانکی کاهش یافت و نرخ دلار به ثبات نسبی رسیده است.

وی گفت: گزارش‌های سه ماهه مثبت و خوبی از سوی شرکت‌ها منتشر شده که به کمک بازار آمده است.

دارابی بیان کرد: در حال حاضر شرایط مطلوب است هر چند نگرانی‌های وجود دارد، اما بازار پس از اُفت شدید منتظر یک دوره سیاستگذاری‌های معقولی است که بتواند مجددا به سطوح قبلی بر گردد.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه عمده مسئله و مشکلات اقتصاد کشور عموما مربوط به حوزه داخلی است چه برجام نتیجه بخش باشد یا نباشد اتفاقی که روی اقتصاد کشور رخ می‌دهد حدود ۵ درصد است به همین دلیل بازار زیاد به برجام توجه ندارد.

وی تصریح کرد: پس از انتخابات ریاست جمهوری شاکله سیاست این است که اقتصاد را به موضوعات سیاسی گره نزنیم و مردم را معطل مذاکرات نکنیم اقدامی که دولت فعلی انجام داده بود.

دارابی تاکید کرد: گره زدن اقتصاد به موضوع برجام و صحبت‌هایی که مبنی بر کاهش نرخ دلار صورت گرفت موجب شد تا حجم زیادی از مواد اولیه سفارش داده نشود و کمبود مواد اولیه یکی از عوامل بروز تورم است.

کارشناس بازار سرمایه گفت: باید به این نبوغ فکری برسیم که مذاکرات چه در جریان باشد یا مذاکرات قطع شود نباید اقتصادو معیشت مردم را به اقتصاد گره بزنیم.

وی افزود: ثباتی که در نرخ دلاربوجود آمده نوید خوبی به صادرکنندگان و شرکت‌های صادرات محور داده و این موضوع تاثیر خود را گذاشته و شاهدیم شاخص بورس بواسطه شرکت‌های صادرات محور رشد کرده است.


بیشتر بخوانید:

سایه سنگین دلار در رشد بورس

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
تمام بیانات این بزرگوار درست ولی 5درصد راچگونه به ذهن ایشان خطو رکرد؟چرا35 درصد نه؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: