کد خبر : ۲۴۴۱۱۲
کارشناس بازار سرمایه:
۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: شرایط غیرمعمول و قیمت‌های غیرواقعی که در بخش مسکن وجود دارد با ورود به بورس کالا به تدریج از بین رفته و نرخ اصلی و واقعی مسکن خود را نشان می‌دهد.

مسکن در بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مهدی سعادت، کارشناس بازار سرمایه با مفید دانستن اجرای طرح عرضه مسکن در بورس کالا اظهار کرد: ورود مسکن به بورس اتفاقی مثبت است و باعث شفافیت قیمت‌ها خواهد شد.

وی افزود: شرایط غیرمعمول و قیمت‌های غیرواقعی که در بخش مسکن وجود دارد با ورود به بورس کالا به تدریج از بین رفته و نرخ اصلی و واقعی مسکن خود را نشان می‌دهد.

 کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: دلیل شفافیت قیمت‌ها در بورس این است که واسطه‌های بازار مسکن از شفافیت فراری هستند و به دلیل شفافیت بالای معاملات بورس کالا، واسطه‌ها به عنوان عامل اصلی برای گرانی مسکن از مبادلات خارج شده و خرید و فروش‌ها بر سر قیمت اصلی و معتبر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ویژگی مثبت دیگری که این اتفاق خواهد داشت آن است که با کاهش تقاضای واسطه‌گری، قیمت‌ها متعادل شده و حتی کاهش می‌یابد. بنابراین قیمتی برای مسکن در بورس تعیین می‌شود که خریداران هم از آن استقبال می‌کنند.

سعادت گفت: دیگر مزیت ورود مسکن به بورس کالا آن هم به شیوه پیش فروش متری در قالب اوراق سلف، ورود سرمایه‌گذاران خرد به بازار مسکن است و فردی که با سرمایه‌ای اندک قادر به خرید مسکن نیست در بورس کالا امکان مالکیت چند متر از مسکن را خواهد داشت و به مرور زمان بر اساس توان مالی خود متراژ خود را افزایش می‌دهد به این ترتیب با ورود مسکن به بازار بورس و جا افتادن این مقوله برای مردم و سرمایه‌گذاران، شرایط بهتری برای بخش مسکن به وجود خواهد آمد که نخستین آن، واقعی شدن قیمت‌ها و مهم‌ترین آن اشتغالزایی وسیع است.


  • بیشتر بخوانید:

سرمایه‌گذاری مسکن از مسیر بازار سرمایه جذاب است

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد به سهامداران سود پرداخت می کند.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وتعاون" از مهرماه

شرکت بیمه تعاون از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

" فاذر " مجددا به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت صنایع آذرآب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع "صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: