کد خبر : ۲۵۱۳۸۵
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد؛
۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
دیگر نمی‌توان به حرف‌ها و شعار‌های دولت اتکا کرد چرا که امروزه مسئولین از رئیس سازمان بورس تا رئیس جمهور فقط وعده‌های توخالی سر داده و در عمل هیچ کاری انجام نمی‌دهند. در حالی که دولت می‌تواند با تدوین نقدینگی توسط صندوق‌های بزرگ بازار و شرکت‌های حقوقی، قیمت‌ها در بازار سرمایه را تثبیت کند.

وعده‌های مسئولان بورسی پوچ از آب درآمدند//قربانی//

احسان خورشیدی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، ضمن اشاره به ترویج بی‌اعتمادی در بازارسرمایه، اظهار کرد: بورس با قرارگرفتن در حالت رکود، ارزش سهام را حدود ۵۰ درصد به سمت پایین کشاند. زمانی که سرمایه‌ای برای تقویت عرضه و تقاضا وجود نداشته باشد، برای بازار اتفاق مثبتی نمی‌افتد.

وی افزود: البته بازار خود را با ارزش سهم‌ها هماهنگ می‌کند اما؛ با نبود نقدینگی این عمل در زمان طولانی‌تری صورت می‌گیرد و همچنین علیرغم شعار‌های دولت درباره توجه و حمایت از بورس، هیچ حرکتی در این خصوص انجام نشده بنابراین در نتیجه با بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران، ورود نقدینگی به بورس با مشکل مواجه شد.این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در واقع کسی که قصد سرمایه گذاری و برگشت به بورس را دارد، باید حرکتی مثبت در رشد این حوزه ببیند؛ در غیر این صورت فقط طرف عرضه تقویت شده و بخش تقاضا کاهش می‌یابد.

خورشیدی خاطرنشان کرد: البته افراد متخصص در این حرفه، استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت را دنبال می‌کنند که امروزه تعداد این افراد نسبت به بقیه سهامداران کاهش پیدا کرده، به همین دلیل آن‌ها نمی‌توانند با سرمایه‌گذاری خود، بازارسرمایه را سرپا نگه دارند. در نتیجه دولت باید با کسب اعتماد عمومی و ایجاد ثبات در بازار، رشد و وضعیت بورس را هوشمندانه بررسی و تضمین کند.

وی در خصوص راهکار‌های برگشت اعتماد مردم به بازار سرمایه بیان کرد: در این خصوص دیگر نمی‌توان به حرف‌ها و شعار‌های دولت اتکا کرد چرا که امروزه مسئولین از رئیس سازمان بورس تا رئیس جمهور فقط وعده‌های توخالی سر داده و در عمل هیچ کاری انجام نمی‌دهند. در حالی که دولت می‌تواند با تدوین نقدینگی توسط صندوق‌های بزرگ بازار و شرکت‌های حقوقی، قیمت‌ها را در بازار سرمایه تثبیت کند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: نکته‌ای که از لحاظ روانی در بازار موثر بوده، نرخ بهره است. یعنی دولت می‌تواند نرخ بهره را به گونه‌ای تعیین کند که به بازار سرمایه فشار زیادی وارد نشود. معمولا در اوایل دولت‌های جدید، رکود تورمی ایجاد شده و بازار به زور خود را سرپا نگه می‌دارد. در حال حاضر نیز این وضعیت در کشور حاکم شده؛ اما با رشد ۲۵ درصدی نرخ دلار، فروش شرکت‌ها و وضعیت اقتصاد بهتر از قبل شده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: امروزه همانطور که در فضای مجازی می‌بینیم عموم مردم تمایلی به ورود نقدینگی خود به بازار سرمایه ندارند. چرا که در سال گذشته دولت با تبلیغات خود باعث ورود بسیاری از سرمایه‌گذاران به بورس و متضرر شدن آنان شد؛ اما در حال حاضر تعداد سهامداران و حتی افراد متخصص بورسی نیز کاهش شدیدی پیدا کرده است.

مال باخته بورس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
آقای رییسی روش کارشما درست به سبک عمروعاص هست چنان فریبکارانه عرصه رابچنگ آوردید که شیطان هنگ کرده!!!!
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
واردبورس شدیم و ضررهم کردیم دیکربه هیچ دولتی اعتمادندارم ازقدیم کفتن هرکس درراس کارییایدبدترازقبلی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
دولت نه اینکه کاری انجام نمیدهد مردان اقتصادی دولت کاری درچنته ندارند معاونت اقتصادی دوات فقط دو سه تا کتاب اقتصادی مطالعه کرده حال عنوان دکترا دارد مردم عادی هم به پرستارها دکتر میگویند
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
پول بزرگ تا زمانی که ارز تک نرخی نشود و بساط قیمت گذاری دستوری به طور کامل جمع نگردد هرگز راهی این بازار نخواهد شد.حال این قیمت گذاری به صورت مستقیم باشد یا بصورت غیر مستقیم و با تعریف مضحکه ای به اسم دلار نیمایی و فلان و بهمان.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
برای دولت هیچ کاری نداره بورس یک ماه هم سبز نگه داره که اعتماد مردم برمیگرده و دیگر رو روال کار خودش می افته ...
ایرج
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
ننگ اول بردولت دزد وفاسد روحانی وتیم فاسدش وهمتی دغل که مثل معاویه به این روز انداخت وننگ دوم بر خاندوزی رییس بانک مرکزی جدید کا آن راه را ا امه میدن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
عشقی امتحانش رو پس داد، خیلی موفق بود! اول ایشان رو از ای سمت بردارید تا بعد !
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
اشغالترین بازار بورس تهران قمارخانه نیست دزد خانه است
M
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
لعنت بر پدر مادرشان په خاک سیاه نشاندن زندکیمان نابود کردن خدا باعث بانیش نابود کند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
چرا همه تو کوچه وخیابون اعتراض میکنند الا بورسیها
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
نتیجه ۳۰ سال خدمت صادقانه در دولت ۳ماه دود شد رفت هوا این هم دنبال رفتن واسه نون حلال ؟؟؟؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
سلام فقط یه نه بگو نه ماه راحتی دوباره تکرار کن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
دولت جدیدچهره واقعی خودش را خیلی زودنشان دادو بی اعتماد بودن خودراثابت کرد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
همه سهامداران بدبخت شدن هیچ کس به دادانهانمیرسد حقشون اگه همه پولهاشون درمی اورند اینجورنمی شد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
بورس یعنی پول مفت در آوردن تمام شد کسی پول دارد حتی برود یک کارگاه خانگی راه بیندازد دولت فعلی بورس را تورم زا می داند فعلا چون بورس انتظارات تورمی دارد رفت به رکود ۸ ساله خیالتان راحت این اتفاق خواهد افتاد سال ۱۴۰۹ انشااله اگر زنده بودیم باهم می رویم بورس سفته بازی سهام در بورس فقط دست به دست میشود هیچ منافعی برای شرکتها ندارد فقط عده ایی کلاه سرشان میرود وضرر می کنند مگر شرکتها افزایش سرمایه دهند که کمتر زیر بار میروند متضرر شدن اخیر سهم تپکو نمونه بارز وروز روشن از جیب مردم زدند وبردند صف فروش
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
به نظر شما کسانی که در کنار کار و شغلشان پس انداز و سرمایه مازاد دارند، با آن چکا رکنند و چکار می کنند؟ کارگاه میز نند؟ با بی رقمی بورس و سلب اعتماد به سمت ارزهای دیجیتال، خرید دلار و طلا و سرمایه گذاری در ملک می روند. به سمت اینها بروند بهتر است یا به سمت بورس؟
اگر دولت بورس را تورم زا می داند، بهتر بود در تبلیغات انتخاباتی هم نامی از بورس نمی برد، تا انگ دروغ گویی هم به آن نچسپد.
بهمن صالحی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
اصل بورس مشارکت و سرمایه گذاری عموم مردم در تولید و ایجاد اشتغال است ،، منتها دولت قبلی از مردم سوء استفاده کرد و جیب مردم را خالی کرد و حالا امثال شما مردم مالباخته را متهم به سفته باز میکنید خودت چه کاره ای
بهمن صالحی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
حرف مفت میزنی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۵
ما راحت از سرمایه هامون نمگذریم منتظر منفجر شدن ما باشید ای دزدان دولتی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۵
.و . دزد همینه ، بابا دیگه دست بردارید و یکجا همه را برای خودتون بردارید و دیگه دم از اسلام و خدا و قرآن و پیغمبر نزنید همه شما یک .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: