کد خبر : ۲۵۱۹۲۳
بازار‌های مالی زیرتابلوی بورس؛
۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
بنابه اظهار برخی کارشناسان بازارسرمایه، رونق چند روزه بازار شاید نویدی برای تداوم بهبود شاخص‌های بورسی باشد و در هر صورت با توجه به تجربه‌های اخیر باید انتظار گسترش عرضه‌ها در روز‌های آتی را داشت.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس‌نیوز، در آخرین روز این هفته بورس، شاخص‌ها رشد جدی داشتند و برای سومین روز پیاپی بود که مبادلات افزایشی پیش رفتند.

بنابه اظهار برخی کارشناسان بازارسرمایه، رونق چند روزه بازار شاید نویدی برای تداوم بهبود شاخص‌های بورسی باشد و در هر صورت با توجه به تجربه‌های اخیر باید انتظار گسترش عرضه‌ها در روز‌های آتی را داشت.

اما سوال اینجاست که آیا پیر‌های بازار، اجازه ادامه حمایت از بازار را می‌دهند یا خیر؛ عملا هر حمایتی با عرضه‌های مخالف روبرو می‌شود و مشخص نیست که در شنبه، پیر‌های بازار به سوی عرضه می‌روند یا اینکه فعلا دستور ایست به پیر‌های بازار و حقوقی‌های دولتی داده شده است.

در نتیجه باید به اهالی بازارسرمایه این پیشنهاد را داد که در قضاوت‌های خود عجول نباشند و با حوصله بیشتری برای بهتر شدن روند معاملات طی روز‌های آینده تلاش کنند.

اگر فراموش نکرده باشید، این داستان باردیگر طی ماه‌های گذشته رخ داده بود اما؛ چون نگاه موقت به دادوستد‌ها وجود داشت، مجددا رکود دامن شاخص‌کل را گرفت به‌نحوی که حتی کف‌های قیمتی پایین‌تری شکسته شد.

دیروز پس از مدت‌ها تعداد نماد‌های مثبت حدودا ۴برابر نماد‌های منفی شد و ارزش معاملات بورس تهران بیش از ۴۲۰۰ میلیارد تومان بود و در فرابورس هم بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان معامله انجام شد.

دلار کماکان در مسیر صعودی

درحالی که بسیاری از کارشناسان پس از آزادسازی دلار‌های ایرانی اسیرشده در عراق، نرخ دلار را کاملا نزولی دیدند و نرخ ۲۵ هزارتومان نیز به میان مسئولین آمد اما؛ این دلار بود که نشان داد برای نرخ من، قیمت تعیین نکنید و دلالان از مسئولین واجب‌تر هستند؛ دلار باردیگر نسبت به دیروز ردای صعود را بر تن داشت و نهایتا ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان نرخ خورد.

شاخص دلار آمریکا در معاملات امروز ۰.۳۸ درصد کاهش یافت و از بالاترین رقم ۱۷ ماهه خود فاصله گرفت.

سکه به کمین شکار رفت

درحالی که دیروز در بازار‌های صرافی‌ها نیز گمان می‌شد که سکه نیز با رشد نرخ روز دیگری را بسازد، ولی بازار سکه‌ها به کمین نشسته و منتظر فرصتی برای صعود است و سکه نسبت به دلار، کاملا با احتیاط بیشتری برای شکار نرخ‌های بالاتر گام برمی‌دارد؛ هر سکه بهار آزادی با نرخ ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان در قیمت‌های گذشته خود باقی ماند اما؛ هر سکه امامی با کاهش نرخ همراه شد و باردیگر به کانال ۱۲ میلیونی بازگشت تا درنهایت با نرخ ۱۲ میلیون و ۹۶۰ هزارتومان برای خریداران نرخ‌گذاری شود.

بهای انس جهانی طلا در معاملات امروز ۸.۲۶ دلار افزایش یافت و به ۱۷۹۹ دلار رسید.

از شرق تا غرب

شاخص Nikkei در معاملات امروز ۱۵۴ واحد افزایش یافت و به ۲۸,۷۱۶ هزار واحد رسید و شاخص سهام شانگ‌های در معاملات امروز ۱,۲۴ درصد صعودی بود و به ۳,۶۲۳ هزارواحدی ایستاد؛ داوجونز ۲۶۱ واحد افزایش یافت و شاخص آن به ۳۵,۷۵۳ واحد رسید و S&P نیز با ۴۷,۳ واحد رشد به محدوده ۴,۶۹۶ واحدی توقف کرد و در نهایت نزدک با ۱,۹۶ واحد افزایش شاخص توانست در نهایت ۲۰۴,۲ واحدی را به نمایش بگذارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: