کد خبر : ۲۵۲۸۶۷
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
تغییر مشهود سرعت صدور مجوز و موافقت اصولی تاسیس نهاد‌های مالی در دوره جدید مدیریت سازمان بورس و اوراق بهادار، پس از مصوبه پیشین سازمان با موضوع رفع موانع و تسهیل صدور مجوز‌ها دیده می‌شود.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، تغییر مشهود سرعت صدور مجوز و موافقت اصولی تاسیس نهاد‌های مالی در دوره جدید مدیریت سازمان بورس و اوراق بهادار، پس از مصوبه پیشین سازمان با موضوع رفع موانع و تسهیل صدور مجوز‌ها دیده می‌شود.در پی تلاش برای توسعه و رشد نهاد‌های مالی و سهامداری غیر مستقیم، طی ۳ هفته اخیر موافقت اصولی ۴ شرکت سبدگردان، ۲ شرکت مشاور سرمایه گذاری در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب و به زودی ابلاغ خواهد شد، همچنین مجوز فعالیت یک شرکت سبدگردان وپردازش اطلاعات مالی نیز ابلاغ شده است.

همچنین، پس توقف بیش از ۱۰ ساله صدور مجوز کارگزاری‌ها به دلایل نامعلوم، این رویه در سال جاری تغییر کرده و از آبان ماه سال جاری تاکنون موافقت اصولی ۳ کارگزاری ابلاغ و ۳ کارگزاری دیگر نیز درهیات مدیره مصوب شده است.

با حذف مقررات دست و پاگیر و استعلام‌های زمان‌بر شعار عشقی مبنی بر توسعه سهامداری غیر مستقیم و تسهیل صدور مجوز‌ها به خوبی محقق شده به طوری که میانگین صدور مجوز‌های ماهانه نسبت به دوره قبل، تقریبا ۲ برابر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: