کد خبر : ۲۵۴۵۵۴
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
اگر در نتیجه مذاکرات، ایران همچنان به غنی سازی خود ادامه دهد، تحریم‌ها بر علیه ایران سنگین‌تر شود و پرونده کشور به شورای امنیت برود بازار سرمایه ریزش بدی را تجربه می‌کند.

چشم امید بازار سرمایه به حذف تحریم‌ها

حمیدرضا شماخی مدیر سرمایه گذاری شرکت بیمه نوین در گفت‌وگو با بورس نیوز، در اشاره به تأثیر حذف تحریم‌ها بیان کرد: در صورتی که مذاکرات به نتایج مثبتی برسد، می‌توان گفت گروه‌های بانکی و خودرویی منفعت بیشتری نسبت به سایر صنایع خواهند داشت. البته به نظر می‌رسد با حذف تحریم‌ها یا کمتر شدن آن در سایر صنایع، فرآیند صادراتی با دیگر کشور‌ها آسان‌تر انجام شود.

وی در ادامه افزود: در کل بیشترین تأثیر مثبت حذف تحریم‌ها را صنایع خودرو، بانکی و حمل و نقل خواهند دید که می‌توان گفت صنایع کامودیتی محور نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در واقع این صنایع با حذف برجام، طرح‌های توسعه بهتری ایجاد کرده و صادرات آن‌ها نیز تسهیل خواهد شد. حتی از لحاظ سیاسی نیز ریسک جنگ کمتر شده و پرونده کشور به شورای امنیت نمی‌رود؛ بنابراین می‌توان گفت رفع تحریم‌ها می‌تواند تأثیر مثبتی در صنایع بورسی و همچنین اقتصاد داشته باشد.


بیشتر بخوانید: گام رو به جلوی بازار سرمایه به سمت تحلیل


مدیر سرمایه‌گذاری "نوین" در خصوص روند بازار سرمایه در صورت ماندگاری برجام اظهار کرد: حتی با حذف نشدن تحریم ها، روند بازار به فضای مذاکرات بستگی خواهد داشت. اگر در نتیجه مذاکرات، ایران همچنان به غنی سازی خود ادامه دهد، تحریم‌ها بر علیه ایران سنگین‌تر شود و پرونده کشور به شورای امنیت برود بازار سرمایه ریزش بدی را تجربه می‌کند. همچنین در این راستا اوضاع اقتصادی بسیار منفی شده چرا که چشم انداز جنگ و درگیری‌ها بیشتر خواهد شد.

شماخی در پایان خاطرنشان کرد: البته وضعیت بازار سرمایه در سال آینده نیز به برجام بستگی دارد که می‌توان گفت عامل تأثیرگذار دیگر آن بودجه و نحوه تصویب قیمت‌ها در آن خواهد بود؛ بنابراین تا زمانی که ابهامات بودجه و برجام برطرف نشود، نمی‌توان آینده بازار سرمایه را پیش بینی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: