کد خبر : ۲۵۴۶۸۴
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
مدیر سرمایه گذاری "پردیس" گفت: دستکاری و دخالت در روند عرضه و تقاضا می‌تواند در کوتاه مدت پاسخگوی نیاز‌های بازار باشد؛ اما در بلند مدت فقط منجر به فشرده‌تر شدن فنر بورس و روند آن خواهد شد.

بازار سرمایه+بورس نیوز

هادی محمدزادگان مدیر سرمایه گذاری پردیس در گفت‌وگو با بورس نیوز، با اشاره به مشکل عرضه‌و‌تقاضا در بازارسرمایه بیان کرد: دست‌کاری و دخالت در روند عرضه و تقاضا می‌تواند در کوتاه مدت پاسخگوی نیاز‌های بازار باشد اما؛ در بلند مدت فقط منجر به فشرده‌تر شدن فنر بورس و روند آن خواهد شد همچنین شنیده شده در بخشی از هر نماد در سایت بورس، برای سبدگردان‌ها و صندوق‌ها سرفصل جداگانه انتخاب شود تا حقیقی یا حقوقی بودن خریدار و فروشنده سهام مشخص باشد که در این صورت فعالیت سبدگردان‌ها و ناظران آسان‌تر خواهد شد.

محمدزادگان در خصوص عدم اعتماد سهامداران اظهار کرد: عدم اعتماد و نقدینگی دو حلقه گمشده در بازار سرمایه هستند که باعث ایجاد رکود در بورس شده اند. با توجه به قوانینی که ابتدا توسط دولت و سپس توسط مجلس مورد تأیید قرار گرفت، می‌توان گفت بازار به تدریج در حال بازگشت از شرایط بحرانی است.


بیشتر بخوانید: پاشنه آشیل مشکلات بازار سرمایه، قسر در رفت!


وی ادامه داد: البته در این راستا باید دیدگاه نظام و دولت به بازار به صورت واقع گرایانه باشد؛ یعنی اگر بند‌هایی که وزارت اقتصاد، دولت و مجلس به لایحه بودجه اضافه کرده اند، به مرحله عمل برسند و در صورت‌های مالی قابل مشاهده باشد، می‌توان گفت اعتماد به تدریج وارد بورس خواهد شد.

مدیر سرمایه گذاری "پردیس" در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص نقدینگی می‌توان گفت در بازار سرمایه متغیری وابسته بوده و تحت تأثیر اعتماد سرمایه گذاران می‌تواند وارد بورس شود. همچنین به نظر می‌رسد روند فعلی بورس در حالت بهتری قرار گرفته، به گونه‌ای که می‌توان گفت بهترین زمان برای سرمایه گذاری است؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود سرمایه گذاران به خصوص کسانی که اعتباری ندارند، تا قبل از عید سبد پرتفوی خود را بچینند تا در سال جدید سوددهی مناسبی را به دست بیاورند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: