کد خبر : ۲۵۵۰۳۷
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
مدیر سرمایه گذاری "وآوا" گفت: برای بازگشت نقدینگی ابتدا باید نتیجه بودجه مشخص شده و سپس با کمک دولت اعتماد مردم و سهامداران به بازار سرمایه برگردد.

بازگشت اعتماد و نقدینگی به بورس با دخالت کمتر دولت

محمدرضا کیان زاده مدیر سرمایه گذاری آوا نوین در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص تأثیر رفع تحریم‌ها در بازار بیان کرد: حذف برجام می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های جابجایی نقدینگی، حمل و نقل به خصوص در حوزه دریایی، تخفیف‌های کلان در فروش محصولات و... خواهد شد.

وی ادامه داد: در واقع می‌توان گفت رفع تحریم‌ها تأثیر مثبتی در تمام حوزه‌های بازار سرمایه خواهد داشت، به طوری که حداقل ۱۰ درصد از هزینه‌های اضافی صنایع بورسی کاهش پیدا می‌کند و این موضوع در شرکت‌های صادراتی بیشتر قابل مشاهده خواهد بود.


بیشتر بخوانید: دخالت در بورس، فنر بازار را فشرده‌تر می‌کند


کیان زاده در رابطه با برگشت پول به بورس اظهار کرد: برای بازگشت نقدینگی ابتدا باید نتیجه بودجه مشخص شده و سپس با کمک دولت اعتماد مردم و سهامداران به بازار سرمایه برگردد. در این راستا می‌توان گفت اگر دولت در بازار دخالت نکند، اعتماد و به واسطه آن نقدینگی وارد بازار خواهد شد.

مدیر سرمایه گذاری "وآوا" در پایان خاطرنشان کرد: به طور مثال در حال حاضر تعیین تکلیف وضعیت و مقدار بودجه بانک‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. در واقع برای بانک‌ها نرخ‌هایی در راستای وام‌های مختلف مانند ازدواج، تعیین شده در حالی که نرخ بهره در حدود ۱۰ درصد کمتر از حالت عادی شده و همین موضوع به بانک‌ها فشار زیادی وارد می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: