کد خبر : ۲۵۵۱۱۵
در گفت‌وگو با کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
در کوتاه مدت بیشتر به صورت هیجانی بر قیمت سهم‌های صنایع تحریمی مانند بانک، خودرو، برخی شرکت‌های تجهیزاتی و پتروشیمی تأثیر می‌گذارد.

لغو برجام، هیجانی گذرا برای بورس خواهد داشت

یاسر شریعت کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص مشکلات عرضه و تقاضا بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط می‌توان گفت بازار به صورت نرمال به تعادل خواهد رسید. در این راستا یکی از صحبت‌هایی که نیز اخیرا مطرح شده، بحث افزایش دامنه نوسان سهم‌ها بوده که سهم‌ها بتوانند با سرعت بیشتر و در زمان کمتری در روند نزولی و صعودی به نقطه تعادل خود برسند. علاوه بر این قانون گذار نباید دخالت بیشتری در بورس داشته باشد چرا که بازار سرمایه می‌تواند به راه تعادل سازی خود ادامه دهد.


بیشتر بخوانید: لیدری بانکی‌ها و خودرویی‌ها با حذف برجام


وی با اشاره به تأثیر مثبت رفع تحریم‌ها در بازار سرمایه مطرح کرد: می‌توان گفت لغو برجام دو تأثیر کوتاه مدت و میان مدت در بازار خواهد داشت؛ بنابراین به نظر می‌رسد در کوتاه مدت بیشتر به صورت هیجانی بر قیمت سهم‌های صنایع تحریمی مانند بانک، خودرو، برخی شرکت‌های تجهیزاتی و پتروشیمی تأثیر می‌گذارد.

شریعت در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی لغو برجام در بلند مدت باعث تسریع روند خرید و فروش به خصوص در بخش صادرات مواد پتروشیمی و معدنی خواهد شد. همچنین می‌تواند باعث کاهش هزینه مبادلات شرکت‌ها شده که در نهایت منجر به افزایش سودآوری آن‌ها می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت حذف تحریم‌ها به بهبود روند بازار سرمایه کمک می‌کند.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۵
بورس ما مرد بیخیال شین دست دولت تا آرنج تو جیب ملته این خاله بازیها چیه شاخص دروغ و دستوری جمع کنید این بازیها رو قیمت کمتر از سال ۹۸ اومده در همه سهام ها شاخص باید حدود پانصد هزار باشه یک میلیون سیصد هزار
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: