کد خبر : ۲۵۶۲۶۳
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵

چشم انداز آخرین روز بازار/ آیا با سبزی به استقبال بهار می‌رویم

به گزارش بورس‌نیوز؛ آخرین خبر‌های رسیده از مذاکرات برجام حکایت از نزدیکی بیش از پیش طرفین به توافق دارد.

به نظر می‌رسد دو اختلاف باقی مانده در رابطه با خارج کردن سپاه پاسداران از لیست گروه‌های تروریستی آمریکا و تضمین‌های عدم خروج مجدد آمریکا از برجام همچنان محل اختلاف نظر است.

برخی گمانه زنی‌ها حکایت از پیشنهاد آمریکا مبنی بر خروج سپاه از لیست تروریستی در قبال تضمین عدم حمله به نیرو‌های آمریکایی دارد. با برطرف شدن خواسته‌های روسیه به نظر می‌رسد این توافق به زودی انجام شود.

با توجه به چشم انداز مثبت احتمال توافق، مسیر نقدینگی به سمت گروه‌های خودرویی، بانکی، تجهیزاتی و لیزینگی هدایت خواهد شد، در همین راستا برای بازار فردا نماد‌های این گروه‌ها به احتمال زیاد با افزایش تقاضا و صف خرید مواجه خواهند شد.

و اما در بازار جهانی

طی ۵ روز کاری گذشته در بازار چین، قیمت متانول در حدود ۱۰ درصد با کاهش همراه شده است. نماد‌های زاگرس، شفن و شخارک متانول سازان بورسی می‌باشند. ضریب حساسیت زاگرس نسبت به متانول جهانی بالاست و احتمال افزایش عرضه‌ها در این نماد برای بازار فردا وجود دارد.

در گروه فلزات:

در چند روز گذشته شاهد افزایش حدودا ۵ درصدی در قیمت آلومینیوم بودیم، فایرا در این گروه بیشترین میزان حساسیت به نرخ آلومینیوم را دارد.

در بازار چین در روز‌های پایانی هفته انواع ورق‌های سرد و گرم فولادی با افزایش محدود قیمت همراه شدند. در همین راستا انتظار میرود فولادی ها، از جمله کاوه، هرمز، فولاد، فخوز روند مثبت و نسبتا آرامی را پیش رو داشته باشند.

قیمت جهانی مس در سه روز پایانی هفته با افزایش مواجه شد و مجددا به بالای ۱۰۴۰۰ دلار رسید، نماد‌های فملی و فباهنر از جمله بزرگ‌ترین نماد‌های این گروه می‌باشند. این افزایش قیمت تاثیر مثبت بر این نماد‌ها خواهد داشت

در مجموع:

بازار فردا مثبت و پرتقاضا ارزیابی می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: