مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی:
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
یکی از نیاز‌های امروز صنعت مالی کشور ارتباط بهینه و هم افزایی میان بازیگران این بازار است و امید می‌رود با تمهیداتی که اندیشیده شده، برگزاری نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) منجر به ارتباط بهینه و هم افزایی این صنایع شود.

نمایشگاه صنعت مالی کشور نمادی از هم افزایی سه عرصه بیمه بانک و بازار سرمایه است

بورس نیوز: مصطفی زندی، مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی اظهار کرد: معرفی دستاورد‌ها و نوآوری‌های سه بال اقتصادی و اصلی کشور، از اهداف اصلی برگزاری صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) به شمار می‌رود و چنین رویدادی فرصتی مناسب برای شناخت و آشنایی هر چه بیشتر با آخرین پتانسیل‌های این سه حوزه است که از ظرفیت‌های مهم اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: چهاردهمین نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) که از دوم تا پنجم مرداد ماه برگزار می‌شود یکی از مهمترین رویداد‌های اقتصادی کشور است و امید می‌رود همانند سال‌های گذشته، بازدهی مناسبی برای هر سه حوزه، به ویژه بیمه به همراه داشته باشد.

مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی با بیان اینکه صنعت بیمه نیز همانند بازار سرمایه و بازار پول، جدیدترین خدمات و دستاورد‌های خود را در این نمایشگاه عرضه خواهد کرد، ابراز داشت: طی سال‌های اخیر، صنعت بیمه تحولات فراوانی در سطوح داخلی و جهانی داشته و این سیر شتابان تحولات صنعت بیمه ایجاب می‌کند که فعالان این صنعت در فواصل زمانی کوتاه به بررسی وضعیت موجود و افق پیش روی کسب وکار خود بپردازند که برگزاری نمایشگاه، بستر لازم برای این امر را فراهم می‌کند.

زندی با اشاره به اینکه برنامه‌های آموزشی به بازدیدکنندگان در دستور کار قرار گرفته و مطابق با برنامه ریزی‌های به عمل آمده مدیران و کارشناسان بیمه‌ای کشور پاسخگوی سوالات مراجعان هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه کشور ما جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان است. از همین رو، توصیه می‌شود تا مردم برای در امان ماندن از تبعات حوادث و بلایا، از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

وی تصریح کرد: ضریب نفوذ بیمه طی چند سال اخیر افزایش پیدا کرده و بیمه مرکزی نیز طی سال‌های اخیر، سیاست‌های توسعه محور را مدنظر قرار داده است. از همین ور، چشم انداز مثبتی برای این صنعت پیش بینی می‌شود و در همین رابطه مطابق با آمار‌ها مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در سال ۱۴۰۰ به ترتیب در حدود ۱/۱۱۵ و ۶۵ هزار میلیارد رسیده که بر این اساس رشد حق بیمه تولیدی و رشد خسارت پرداختی نسبت به سال گذشته به ترتیب در حدود ۱/۴۱ و ۴/۴۸ درصد بوده است.

مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه سه حوزه بیمه، بورس و بانک در هم تنیده شده اند، ابراز داشت: گسترش همکاری‌های این سه صنعت ضروری است و به طور قطع، همکاری‌های بیشتر فیمابین سه صنعت بورس، بانک و بیمه تاثیرات مثبتی بر روند معاملات بازار سرمایه خواهد داشت.

زندی با اشاره به هماهنگی انجام شده برای حضور حداکثری فعالان صنعت بیمه در نمایشگاه گفت در این زمینه کمیته تخصصی به انتخاب اعضای شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی و از بین اعضا تشکیل شده و تا کنون جلسات محتلفی را با موضوعات نحوه مشارکت و تعریف رویداد‌های ترویجی و همچنین شعار و مفهوم مشترک صنعت برگزار کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: