بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۶
بانک پارسیان در خردادماه؛

"وپارس" مسیر صعودی خود را هموار کرد!

میزان درآمدی که بانک پارسیان در خردادماه از بخش نام‌برده شناسایی کرد ۱۹ درصد رشد را نسبت به ماه گذشته و ۵۹ درصد افزایش را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
کد خبر : ۲۸۲۵۸۵
نویسنده :
امیرمحمد آبیار

 
بانک پارسیان با سرمایه ثبت شده ۱۵ هزار و ۶۳۴ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۲۷ هزار و ۱۷۲ میلیاردتومانی، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به خردادماه سال جاری که در سامانه کدال منتشر کرد توانست از بخش‌های تسهیلات اعطایی، سپرده‌گذاری، اوراق بدهی، سرمایه‌گذاری‌ها و کارمزد درآمد کسب کند.
 
 
بانک پارسیان در سومین ماه از سال جاری از بخش تسهیلات اعطایی خود به درآمد ۲ هزار و ۱۵۷ میلیاردتومانی دست پیدا کرد. میزان درآمدی که این بانک در خردادماه از بخش نام‌برده شناسایی کرد ۱۹ درصد رشد را نسبت به ماه گذشته و ۵۹ درصد افزایش را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، از ابتدای سال مالی تاکنون نیز میزان درآمد تجمیعی تسهیلات اعطایی این بانک به مبلغ ۷ هزار و ۵۴ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به ۳ ماهه سال ۱۴۰۲ رشد ۶۳ درصدی را رقم زده است.
 
 
 
عمده‌ترین درآمد "وپارس" در خردادماه متعلق به «مرابحه» و مبلغ به ثبت رسیده در این بخش برابر با یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان بود. درآمدی که بانک پارسیان از بخش «مرابحه» به همراه داشت ۵۰ درصد از کل درآمد‌های شناسایی‌شده در خردادماه را به خود اختصاص داد. از دیگر بخش‌های درآمدزا از قسمت تسهیلات اعطایی می‌توان به «تسهیلات ارزی» و «مشارکت مدنی» با ۲۵۶ و ۲۵۵ میلیارد تومان اشاره کرد. بخش‌های نام‌برده نیز ۱۲ درصد از کل درآمد ماهانه را در اختیار داشته‌اند.
 
 
بانک پارسیان در خردادماه سال ۱۴۰۳ به سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود ۳ هزار و ۹۲۱ میلیارد تومان سود پرداخت کرده که نسبت به ماه گذشته، با افزایش ۲۲۰ میلیاردتومانی و نسبت به خردادماه سال قبل با افزایش یک هزار و ۴۱۰ میلیارد تومانی همراه بوده است. بیشترین سهم از سپرده‌گذاری‌های "وپارس" در خردادماه مربوط به سپرده‌های بلندمدت یک ساله و سه ساله است.
 
 
شایان‌ذکر است که بانک پارسیان در خردادماه سال ۱۴۰۳ در مقایسه با ۲ سال گذشته بیشترین میزان سود پرداختی به سرمایه گذاران خود را داشته است.
 
پایان مطلب
اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
تداوم روند صعودی
بانک پارسیان ثبت کرد؛

تداوم روند صعودی "وپارس"

بانک پارسیان محقق کرد؛

"وپارس" و تحقق درآمدی جذاب!

بخوانیم از بانک پارسیان؛

"وپارس" بهاری آغاز کرد!

بانک پارسیان در مسیر سودآوری
مروری بر عملکرد "وپارس" در آبان ماه؛

بانک پارسیان در مسیر سودآوری

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.