تعداد بازدید : ۸۵۹
کد خبر : ۱۷۹۵۳۱
دبیرانجمن فولاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
دبیرانجمن فولاد گفت: تعیین نرخ ارز 4200 تومانی برای محصولات فولادی یعنی این شرکت ها ورق شمش خود را به قیمت قراضه بفروشند اما اگر سقف رقابت برای شرکت های فولادی حذف شود قیمت ها واقعی می شوند.

به گزارش بورس‌نیوز، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد از این پس قیمت پایه فولاد با ارز ۴۲۰۰ تومانی در بورس تعیین می‌شود اما این تصمیم اثرات سویی ازجمله عدم تعادل در قیمت ها را برای صنایع فولادی به همراه دارد.

رسول خلیفه سلطان دبیرانجمن فولاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص گفت: براساس ابلاغیه وزارت صمت، سقف رقابت محصولات فولادی 15 درصد اعلام شد اما اگر این سقف رقابت به تدریج حذف شود، بخشی از مشکلات صنعت فولاد برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: با آزادسازی سقف رقابت عرضه نیز به طور کامل انجام می شود و قیمت ها متعادل می شوند.

خلیفه سلطان با اشاره به اینکه ارز 4200 تومانی بعنوان قیمت پایه محسوب می شود، تاکید کرد: شرکت های فولادی ورق شمش خود را به قیمت قراضه می‌فروشند اما اگر سقف رقابت برای شرکت های فولادی حذف شود قیمت ها واقعی شده و محصولات به میزان کافی به فروش می‌رسند که در صورت ادامه این روند به تدریج شاهد کاهش قیمت محصولات فولادی خواهیم بود.

دبیرانجمن فولاد با بیان اینکه دستکاری قیمتها افزایش و کاهش قیمت را در پی خواهد داشت،گفت: این عدم تعادل در بازار موجب ایجاد رانت و سقف خواهد شد که در پی آن قیمتها نیز به طور ناگهانی افزایش می‌یابند اما با آزادشدن سقف رقابت می‌توانیم شاهد تعادل قیمت در بازارمحصولات فولادی باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون فولادی ها محصولات خودرا با نرخ دولتی عرضه می کردند، گفت: این شرکت ها با سقف رقابتی بیش از 10 درصد در بازار فعالیت می‌کردند که اکنون به 15 درصد افزایش یافته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: