تعداد بازدید : ۸۳۵
کد خبر : ۱۸۴۵۰۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
در مجموع باید 27 میلیاد دلار ارز صادراتی از پتروشیمی‌ها و کالا و مواد دیگر از جمله فرش، پسته و فولاد حاصل شده که تا امروز 7میلیارد وارد شده است.

به گزارش بورس‌نیوز، هدایت‌الله خادمی در خصوص سرنوشت 20 میلیارد دلار ارز صادراتی که وارد کشور نشده است، اظهار کرد: این موضوع توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور رسانه‌ای شد، در مجموع باید 27 میلیاد دلار ارز صادراتی از پتروشیمی‌ها و کالا و مواد دیگر از جمله فرش، پسته و فولاد حاصل شده که تا امروز 7میلیارد وارد شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی‌ها در گذشته ارز صادراتی خود را در بازار آزاد به فروش می‌رساندند اما از زمانی که فضای رسانه‌ها به این سمت رفت که چرا ارز صادرات پتروشیمی در بازار نیما عرضه نمی‌شود در حالی که آنها خوراک ارزان می‌گیرند، ارز پتروشیمی‌ها به سامانه نیما آمد و ریسک کمتری می‌کنند که ارز را وارد نکنند یا در بازار آزاد بفروش برسانند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس دهم تاکید کرد: بنابراین به نظر می‌رسد سهم بیشتر 20 میلیاردی که سرنوشت آن مشخص نیست، توسط صادرکنندگان فولاد که فرزندان مسئولان در این زمینه دست دارند، تامین می‌شود.

وی گفت: این 20 میلیارد یا وارد کشور نشده است یا اگر وارد شده در بازار آزاد به فروش رفته و تسویه حسابی صورت نگرفته است. اینکه گفته می‌شود بخشی از درآمد پتروشیمی‌ها در خارج مانه برای تهیه قطعات یدکی، کالا و مواد است، بخشی از درآمدشان را برای تسهیل در خرید خارج از کشور نگه می‌دارند.

خادمی در پایان با تاکید بر اینکه پتروشیمی‌ها و فولاد بیشترین سهم را در 20 میلیارد دلار ارز صادراتی دارند، اظهار کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی مسئول رگلاتوری اقتصاد کشور را بر عهده دارد از سوی دیگر مجلس نیز باید بر این زمینه نظارت داشته باشد که همچنان در این بخش ورود نکرده‌ایم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: