تعداد بازدید : ۸۴۴
کد خبر : ۱۸۶۸۶۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:‏
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
با توجه به اینکه گزارش‌های 9 ماهه تأثیر خودشان را بر بازار گذاشته‌اند، انتشار گزارش‌های 12 ماهه اثر چندانی نخواهند داشت ‏و بودجه 98 نقشی تعیین‌کننده در آینده بازار بازی می‌کند.‏

حسین ایزدی مدیرعامل کارگزاری اطمینان سهم در خصوص گزارش‌های 9 ماهه و پیش‌بینی‌ها درباره وضعیت بازار تا پایان سال به بورس نیوز گفت: گزارش‌های 9 ماهه شرکت‌ها تاکنون تأثیر قیمتی خود را گذاشته و در حال حاضر بیشتر به‌جای تأثیر این گزارش‌ها باید به تأثیر بودجه 98 و چشم‌اندازی که این بودجه به ما می‌دهد توجه کنیم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم بودجه 98 تأثیر بیشتری از گزارش‌های 9 ماهه در بازار سرمایه می‌گذارد، چراکه گزارش‌های 9 ماهه تأثیر خودش را گذاشته و گزارش‌های 12 ماهه نیز خیلی نوسان شدیدی ایجاد نمی‌کنند و اینجاست که آنچه بعد از سال 1397 پیش خواهد آمد و حتی گروه تلفیق مجلس نیز روی آن متمرکزشده بودجه سال آینده است.

ایزدی خاطرنشان کرد: اگر چشم‌انداز سال آینده خیلی نتواند عوامل بازار سرمایه را جذب کند احتمال دارد وضعیت تغییر نکند و رشد یا نزول شدیدی را در بازار شاهد نباشیم.

وی افزود: باید دید برای چندماهه آینده چه خواهد شد اما؛ تمام اینها به زمان تصویب بودجه 98 و تأثیرات آن بستگی دارد.

مدیرعامل کارگزاری اطمینان سهم در پایان گفت: برای سال آینده انتخابات مجلس را خواهیم داشت که ممکن است تأثیرگذار باشد. البته در ماه‌های پایانی سال این رخداد راداریم اما؛ برای 6 ماهه ابتدای سال به نظر آنچه مدنظر قرار می‌گیرد وضعیت بودجه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: