کد خبر : ۱۸۷۴۶۰
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد و از سوی دیگر کاهش درآمدهای نفتی در سال آینده بخشی از تامین منابع مالی دولت در بودجه سال ۹۸ از طریق بازار سرمایه پیش‌بینی شده است.

به گزارش بورس نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد و از سوی دیگر کاهش درآمدهای نفتی در سال آینده بخشی از تامین منابع مالی دولت در بودجه سال ۹۸ از طریق بازار سرمایه پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: اقتصاد کشور به صورت زنجیر به هم وابسته است و به طور یقین بازار سرمایه نیز به عنوان بخشی از زنجیر اقتصاد می تواند در سال آینده به دولت در تامین مالی پروژه‌های عمرانی کمک بسزایی کند.

نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به اینکه بازار سرمایه به ‌عنوان یکی از بازارهای معتبر مالی در دو بعد کلان و خرد از قوانین بودجه کشور تاثیر می‌پذیرد، گفت: تامین مالی با ابزارهای متنوع بازار سرمایه، واگذاری شرکت‌های دولتی در این بازار و ظرفیت‌های بی‌نظیر بورس می‌تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به ضرورت توسعه بازار سرمایه و افزایش عمق آن اشاره کرد و اظهارداشت: بانک مرکزی باید در سیاست‌های پولی و مالی به حوزه بازار سرمایه توجه بیشتری داشته باشد چرا که این بازار ظرفیت جذب نقدینگی را دارد.

یوسفیان ملا گفت: باید توجه داشت به میزان اعتباری که برای پروژه‌های عمرانی در سال آینده تخصیص داده می شود گردش مالی در این بخش بیشتر خواهد شد. همین موضوع می‌تواند موجب رونق در بسیاری از صنایع شده و اثرات آن برای بسیاری از صنایع مرتبط در بازار سرمایه لحاظ شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ افزود: باید توجه داشت در بودجه سال ۹۸ و در اقتصاد کشور تلاش‌ها برای تقویت بازار سرمایه ادامه دارد چرا که تقویت این بازار نه تنها به تامین مالی دولت کمک می کند بلکه نقش مهمی‌ در جلوگیری از رونق بازار سوداگری و غیرمولد دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: