تعداد بازدید : ۶۹۲
کد خبر : ۱۸۸۸۹۲
مدیرعامل بورس انرژی ایران مطرح کرد:
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
مدیرعامل بورس انرژی گفت: نفت خام یک کالای ویژه و خاص است و شرایط عرضه، تحویل و تسویه معاملات آن هم ویژه است.

به گزارش بورس نیوز، سید علی حسینی، گفت: نفت خام یک کالای ویژه و خاص است و شرایط عرضه، تحویل و تسویه معاملات آن هم ویژه است.

وی ادامه داد: ارزش هر محموله نیز بالا است و به طور قطع این امر نیازمند زمان است تا عرضه‌کننده و خریدار، شرایط خود را با بازار تطبیق دهند. امیدوارم که در زمان معقولی، داد و ستد نفت در بورس انرژی تثبیت شود.

مدیرعامل بورس انرژی ایران با اشاره به اینکه تجربه فعالیت بورس‌های کالایی در کشور به 15 سال می‌رسد تاکید کرد: خوشبختانه بورس‌های کالایی ظرفیت و زیرساخت‌های لازم را برای انواع معاملات دارند. اما شاید لازم باشد بازاریابی و شبکه کارگزاری‌ها فعال‌تر شوند و ارتباط بیشتر و نزدیک‌تری با مشتریان احتمالی و بالقوه نفت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه با تداوم عرضه میتوانیم شاهد معامله مستمر نفت خام در بورس انرژی باشیم، بیان کرد: اکنون در بهترین سطح همکاری با شرکت ملی نفت و وزارت نفت هستیم.

حسینی همچنین عنوان کرد: مدیر امور بین‌الملل شرکت نفت نیز همکاری خوبی با بورس انرژی دارد و حمایت معنوی وزیر نفت از عرضه نفت در بورس انرژی هم موجب دلگرمی است.

وی افزود: به هر حال شرایط صادرات در حوزه فراورده‌های نفتی و نفت خام شرایط عادی و سهلی نیست و از همین رو برای دستیابی به موفقیت‌های مدنظر نیازمند زمان بیشتری هستیم.

مدیرعامل بورس انرژی ایران در پاسخ به این سوال که چه محصول دیگری ممکن است به خانواده بورس انرژی اضافه شود، عنوان کرد: هم اکنون با مجموعه شرکت ستاره خلیج فارس مذاکراتی شده و فاز سوم این شرکت به بهره‌برداری رسیده و محصولات آنها شامل گاز مایع، بنزین، نفتا، نفت گاز وحلال‌ها قابلیت عرضه در بورس انرژی را دارند.

حسینی از احتمال ورود معاملات الگوریتمی به بورس انرژی خبر داد و گفت: یک بخشی از کار بورس انرژی معاملات فیزیکی است و بخشی دیگر معاملات اوراق بهادار است که مشمول ضوابط عمومی معاملات اوراق بهادار است. 

مدیرعامل بورس انرژی ایران خاطرنشان کرد: معاملات الگوریتمی، حجم معاملات را افزایش داده و از فناوری بیشتری استفاده می‌کند و معاملات را قابل برنامه ریزی می‌کند.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: