تعداد بازدید : ۷۰۳
کد خبر : ۱۸۹۲۲۴
سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر کرد؛
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاعیه‌ای، مبنی بر شرایط «نظرخواهی در خصوص بهبود معیارها و فرایند پذیرش موسسات حسابرسی، شرکا و مدیران آنها به عنوان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار» را منتشر کرد .

به گزارش بورس نیوز، اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاعیه‌ای، مبنی بر شرایط «نظرخواهی در خصوص بهبود معیارها و فرایند پذیرش موسسات حسابرسی، شرکا و مدیران آنها به عنوان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار» را منتشر کرد .

در ابتدای این اطلاعیه با توجه به لزوم استفاده از حسابرسان رسمی در راستای حفظ حقوق مردم آمده است: پذیرش موسسات حسابرسی، شرکا و مدیران آن‌ها به عنوان معتمد سارمان بورس و اوراق بهادار و نظارت اثربخش بر کیفیت کار موسسات حسابرسی معتمد در راستای حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو، حسابرسی شرکت‌هایی که با منافع عموم مردم در ارتباط هستند، باید توسط حسابداران رسمی که دارای ویژگی های کیفی بالایی هسنند، صورت گیرد.

این اطلاعیه می‌افزاید: در راستای تبصره 2 ماده 18 «دستورالعمل موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس»، پذیرش و ارزیابی شرکت و مدیران از طریق بررسی نمونه گزارشات امضا شده توسط متقاضی پذیرش و با حضور متقاضی صورت می‌گیرد.

همچنین در این اطلاعیه به دیگر لزومات شرایط پذیرش شرکت‌ها اشاره و عنوان شده معیارهایی مانند تنظیم و نگارش صحیح بندها بر اساس استانداردهای حسابرسی، موضع‌گیری مناسب در خصوص ایرادات، کیفیت مناسب گزارش حسابرس و بازرس قانونی و آشنایی با استانداردهای حسابرسی نیز مد نظر سازمان بورس است.

این اطلاعیه می‌افزاید: در همین راستا و با توجه به با اهمیت بودن موضوع پذیرش موسسات حسابرسی، سازمان بورس در نظر دارد معیارها و فرآیند پذیرش را با توجه به نظران و پیشنهادات دریافتی بهبود بخشد.

در پایان نیز آمده است: افراد چنانچه نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارند، می‌تواند مراتب را تا پایان فروردین ماه سال 98 اعلام کنند.

اطلاعیه اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: