تعداد بازدید : ۸۴۰
کد خبر : ۱۸۹۳۲۵
نایب رئیس مجلس مطرح کرد:
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فرودگاه‌ها همواره برای ادامه حیات اقتصادی خود متکی به فعالیت ایرلاین‌ها و پرواز هواپیماها هستند، از این رو زمانی که میزان تردد هواپیماها کاهش یابد، آن فرودگاه عملا غیراقتصادی و غیرسودده می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به رویکرد شرکت‌ فرودگاه‌ها و ناوبری ایران برای واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها به استانداری‌ها، گفت: در شرایط کنونی بخشی از فرودگاه‌های کشور از تمام ظرفیت خود به خوبی استفاده نمی کنند و این مسئله موجب بروز برخی مشکلات برای فرودگاه‌ها شده است.

نماینده مردم یزد و صدوق در خانه ملت ادامه داد: قطعا وزارت راه و شهرسازی و متولیان حوزه فرودگاهی کشور باید تمهیدات لازم را برای سودده شدن و اقتصادی شدن فرودگاه‌ها بیاندیشند.

وی تصریح کرد: فرودگاه‌ها همواره برای ادامه حیات اقتصادی خود متکی به فعالیت ایرلاین‌ها و پرواز هواپیماها هستند، از این رو زمانی که میزان تردد هواپیماها کاهش یابد، آن فرودگاه عملا غیراقتصادی و غیرسودده می‌شود.

موسوی بیوکی، واگذاری مدیریت فرودگاه‌ها را استانداری یا فرمانداری‌ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به نظر مدیریت استانی می‌تواند در بهبود وضعیت فرودگاه‌ها اثرگذار باشد، زیرا در هر صورت تمرکززدایی از بخش مدیریتی می‌تواند به ارتقا عملکرد آن بخش ختم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به طور حتم استانداری‌ها پس از واگذاری فرودگاه‌ها، بر اساس منافع استان عمل می‌کنند و این رویکرد در بهبود شرایط اغلب فرودگاه‌ها موثر خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به روند اعطای مجوز ساخت فرودگاه‌های جدید در کشور، گفت: اولویت اصلی در ارائه مجوز تأسیس فرودگاه‌های جدید، قطعا اقتصادی بودن و سودده بودن فرودگاه‌ها باید باشد، این امکان وجود دارد که پس از ایجاد فرودگاه‌ها، میزان تردد هواپیما در آن منطقه پایین تر از میزان استاندارد باشد، از این رو پیش‌شرط تأسیس فرودگاه، میزان درآمدزایی این خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: