تعداد بازدید : ۱۹۰۳
کد خبر : ۱۸۹۹۷۶
در نشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان اتفاق افتاد؛
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید راه‌های روستایی و فرعی جهت افزایش سرعت خدمت‌رسانی به مردم شناسایی شود. در حال حاضر برقراری ارتباط جاده اصلی به سادگی امکانپذیر نیست، بنابراین باید اولویت برقراری اتصالات راه‌ها و جاده‌ها باید با نقاطی باشد که وزارت نیرو برای وصل آب و برق به آن نیاز دارد و وزارت نیرو نیز در مناطقی که می‌تواند از طریق تلفن مشکل آب و برق را رفع کند از همین راه اقدام کند.

به گزارش بورس نیوز، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در نشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان حاضر شد و در این جلسه برای اتخاذ راهکارها جهت جبران خسارات وارده و رفع مشکلات مردم حدود 4 ساعت طول کشید.

لاریجانی در این نشست بیان کرد: در حال حاضر نخستین مسئله ضروری استان ارتباطات بوده که باید سریعتر مشکل آن رفع شود. هم اکنون برخی نهادها همانند ارتش، سپاه و نیروهای امدادی در مناطق سیل زده حضور می‌یابند، اما نمی دانند که چگونه باید کمبودها در مناطق را اطلاع رسانی کنند، بنابراین باید مشکل ارتباطات هرچه سریعتر رفع شود، البته مسئولان این بخش عنوان کرده‌اند که تا حدودی مشکلات رفع شده است اما در برخی مناطق مشکل حل نشده که در این راستا وزیر ارتباطات باید در منطقه حضور داشته باشد تا این مشکل کامل حل شود، زیرا اگر مسئله ارتباطات شهرها و روستاها رفع شود بخشداری‌ها، ارتش و سپاه نیازها را از طریق تلفن اعلام و امدادرسانی انجام می‌شود.

وی افزود: براساس گزارش‌های دریافتی مشکلات قطع گاز تقریبا در استان حل شده است. مشکل مابقی بخش‌ها باید ظرف چند روز آینده رفع شود، چراکه با رفع مشکلات گاز، آب و برق زندگی مردم به جریان می‌افتد.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه اکنون شرایط مردم لرستان به دلیل سیل اخیر ویژه و خاص است، ادامه داد: بر این اساس ارزش دارد مسئولان از جمله معاونان وزرا که در این استان هستند، برنامه‌های ملی خود را چند روز لغو کرده و در استان مستقر شوند، چراکه بعید است مدیرکل‌ها به تنهایی بتوانند مشکلات را حل کنند.

وی تاکید کرد: باید راه‌های روستایی و فرعی جهت افزایش سرعت خدمت‌رسانی به مردم شناسایی شود. در حال حاضر برقراری ارتباط جاده اصلی به سادگی امکانپذیر نیست، بنابراین باید اولویت برقراری اتصالات راه‌ها و جاده‌ها باید با نقاطی باشد که وزارت نیرو برای وصل آب و برق به آن نیاز دارد و وزارت نیرو نیز در مناطقی که می‌تواند از طریق تلفن مشکل آب و برق را رفع کند از همین راه اقدام کند.

لاریجانی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات پشت صحنه با بازگشایی راه‌ها رفع می‌شود، افزود: وزارت راه و شهرسازی نیازهای خود در زمینه ماشین آلات و تجهیزات برای بازگشایی راه‌ها را به ستاد کل نیروهای مسلح ارائه دهد تا بتوان از این طریق مشکل راه‌ها رفع کرد.

وی با اشاره به مساعدت‌های ادامه داد: از دولت خواسته شده که منابعی در اختیار استاندارها قرار گیرد تا برای هزینه‌های فوری صرف شود و با سازمان برنامه و بودجه برنامه‌ریزی می‌شود که این منابع در اختیار استاندار قرار گیرد تا دستگاه‌های مختلف از نظر منابع نقدی دچار مشکل نشوند.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه لایروبی رودخانه‌ها به خصوص در خرمآباد و پلدختر مسأله‌ای جدی است، تاکید کرد: هواشناسی اعلام کرده که بارش‌های جدیدی در راه است که با توجه به بارش‌های ۲۰ فروردین و اردیبهشت باید لایروبی رودخانه‌ها فوری در دستور کار قرار گیرد تا آورده‌های سیل در بستر رودخانه دوباره مشکل ایجاد نکند، لذا باید یک متولی برای بخش لایروبی تعیین شود، چراکه حتی سنگ و لای به خرم آباد منتقل شده است.

وی افزود: اگر نیاز است، از شهرداری‌های دیگر شهرهای کشور همانند تهران و اصفهان نیرو اعزام شود تا بحث لایروبی را انجام دهند، بنابراین باید تقسیم کار در این بخش صورت گیرد و خدمات هر نهاد و دستگاه مشخص شود تا لایروبی به درستی انجام شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه توزیع لباس، غذا و چادر باید نظم پیدا کند، ادامه داد: در تأمین این لوازم مشکل وجود ندارد، اما توزیع چندان منسجم نیست، بنابراین اگر کار بر عهده یک نهاد قرار داده شده این بخش باید براساس روش خود فرآیند توزیع را انجام دهد، اما سایر بخش‌ها اعم از بخشدار، فرماندار و شهردار باید با نهاد توزیع کننده همکاری کنند.

وی با تاکید بر لزوم تقسیم کار بین ارتش و سپاه، تصریح کرد: باید مشخص شود که مسئولیت کدام بخش با سپاه و مسئولیت کدام بخش با ارتش است تا کمبودها مشخص شود و این انضباط ضروری است.

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم در مناطق سیل زده مشکل چادر و پوشاک دارند، افزود: هلال احمر، ارتش، سپاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) باید این نیازها را تامین کنند تا زندگی مردم تا حدودی سامان یافته و نیازهای اولیه آنها برطرف شود.

لاریجانی با اشاره به برخی هجمه‌های بیگانگان، توضیح داد: برخی همانند وزیر خارجه بیمغز آمریکا حرفی گستاخانه گفته‌اند که ببینید چقدر مسئولین استانی در این حادثه سیل ناکارآمد بودهاند، در حالی که خودشان چند سال درگیر این واقعه در کارولینای جنوبی بودند.

وی با تاکید بر اینکه باید سریعتر شرایط استان را به حالت عادی بازگرداند، افزود: در حال حاضر شهرستان خرمآباد همچنان درگیر گل و لای است که باید به سرعت تمیز شود تا خاطره بد در ذهن مردم باقی نماند.

رییس قوه مقننه با تاکید بر اینکه ارائه بسته‌های ۲۴ ساعته به مردم تعداد ترابری را زیاد و کار را سخت می‌کند، تصریح کرد: بهتر است بسته‌ها برای مدت زمان بیشتری تدارک دیده شود همانند بسته‌های یک هفته ای و 10 روزه که این موضوع کار را آسان تر می‌کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه تمام بخش‌ها و نهادها با اِشراف ستاد مدیریت بحران لرستان فعالیت کنند، ادامه داد: باید در جلسات ستاد تقسیم کار صورت گرفته تا اقدامات با نظم و انضباط انجام شود تا از مقدورات به درستی استفاده شود.

رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: یک معاونت در استانداری مسئول پیگیری مسائل آب، برق و گاز شود تا از نهادهای مختلف امکانات را اخذ و مشکل مردم را برطرف کند و یک معاونت دیگر برای بحث لایروبی و تمیزی شهرها در نظر گرفته شود و احتمال داده شود که حادثه دیگری ممکن بوده رخ دهد و لایروبی از هم اکنون و فوری انجام شود و معاون دیگر استاندار مسئول تامین نیازهای اولیه و ثانویه مردم شود، ادامه داد: ممکن است این نوع تقسیم کار در استانداری برای یک ماه باشد، اما در این شرایط بحرانی باید متولی وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: باید مشخص شود که مسئول توزیع هر یک از اقلام چادر، پتو و پوشاک کدام نهاد است و هر نهاد در کدام شهر این اقلام را توزیع می‌کند تا از این طریق انضباطی ایجاد شود.

رییس نهاد قانون گذاری کشورمان از استاندار لرستان خواست که خسارات زیرساخت‌ها همانند پل و راه‌ها، منازل مسکونی و نیازهای مردم را سریعتر برآورد کند و افزود: مجلس بودجه آن را پیگیری می‌کند و با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری آن را تامین می‌کند تا مردم در این بخش نگرانی نداشته باشند که ممکن است برخی کمک‌ها به صورت نقدی و برخی به صورت تسهیلات کم بهره به افراد ارائه شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مجلس امهال وام‌های بانکی بخش‌های مختلف در گیر با سیل را پیگیری می‌کند، ادامه داد: با دولت مذاکره شده که در هیئت وزیران برای امهال وام‌های بخش‌های مختلف همانند کشاورزان و صنعتگران که در سیل آسیب دیده اند، مصوبه ای داشته باشند که مجلس تحقق این موضوع را پیگیری می‌کند و از رییس کل بانک مرکزی خواسته می‌شود که برای امهال وام‌ها و تسهیلات کمک کند.

رییس مجلس شورای اسلامی، همچنین از همت مدیران در استانداری لرستان، ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی برای خدمات دهی به مردم با وجود تمام مضایق تشکر کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: