تعداد بازدید : ۵۷۱
کد خبر : ۱۹۰۰۳۳
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: بورس کالا یکی از سازوکارهایی است که انحصار را از بین می‌برد و با کشف واقعی قیمت‌ها به برنامه‌ریزی برای تولید و رشد انگیزه فعالان صنعت کمک می‌کند.

به گزارش بورس نیوز، حسین سلاح ورزی، درباره تحریم‌ها علیه ایران اظهار کرد: در شرایطی که آمریکا و برخی دیگر از کشورها با هدف ایجاد ضربه به اقتصاد کشور، ایجاد نارضایتی و فشار اقتصادی به مردم، برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای ایجاد تحریم‌های خصمانه داشته‌اند، نامگذاری سال ٩٨ به عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری، تمرکز و توجه اجزای نظام به توان تولید ملی را اعلام می‌کند که نگاهی بسیار هوشمندانه و دقیق است.

وی افزود: با توجه به وضعیت موجود، رونق تولید به عنوان یک ضرورت، امنیت و اولویت به حساب می‌آید که باید سعی شود تا به مرحله عمل برسد که در این زمینه تمام اجزای نظام باید به جد در مقام عمل و واقعیت به تقویت توان تولید بپردازند.

نایب رئیس اتاق بازارگانی ایران درباره عوامل موثر در محقق شدن رونق تولید توضیح داد: در صورتی که رونق تولید و حمایت از تولید به تزریق پول و تامین مالی واحدهای تولیدی تنزل داده شود قدری ساده‌لوحانه به نظر می‌رسد اما باید به این نکته توجه کرد که تقویت و رونق تولید ملی جز در سایه یک عزم و اراده جدی برای بهبود فضای کسب و کار، کاهش مقررات دست‌وپاگیر، فراهم کردن بستری برای افزایش ظرفیت تولید امکانپذیر است.

سلاح ورزی تاکید کرد: در تمام این سال‌ها با اقتصاد دولتی نتوانستیم در اقتصاد کشور اتفاق خوبی رقم بزنیم. در حال حاضر هم هم اگر همت لازم برای برداشتن برخی موانع وجود نداشته باشد آخر سال خواهیم دید که اتفاق مثبتی در زمینه تحقق شعار سال نیفتاده است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات نادرست اقتصادی در سال گذشته، بازگشت نظام قیمت‌گذاری کالاها و اقتصاد دستوری بود. باید از تجربه‌های سال ۹۷ در راستای تنظیم بازارها و حمایت از مردم و مصرف‌کنندگان درس بگیریم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران درباره استفاده از ظرفیت‌های بورس کالا نیز بیان کرد: یکی از مسیرهای اصلی برای تحقق شعار سال را استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بورس کالا برای ایجاد شفافیت و افزایش انگیزه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است. بورس کالا بستر مهم و لازمی برای عرضه انواع محصولات تولیدی کشور است به طوریکه قرار گرفتن محصولات بر تابلوی این بورس به رقابت‌پذیری، سلامت و شفافیت اقتصاد ایران کمک قابل توجهی می‌کند.

سلاح‌ورزی گفت: بورس کالا یکی از سازوکارهایی است که انحصار را از بین می‌برد و با کشف واقعی قیمت‌ها به برنامه‌ریزی برای تولید و رشد انگیزه فعالان صنعت کمک می‌کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: