تعداد بازدید : ۱۰۲۹
کد خبر : ۱۹۰۰۷۳
کارشناس بازار ارز در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
کارشناس بازار ارز گفت: نباید ضمن مطرح کردن شعار تعدیل و متعادل کردن نرخ ارز اقداماتی در راستای سرکوب نرخ و پائین نگاه داشتن مصنوعی آن انجام شود.

به گزارش بورس نیوز، براساس آخرین گزارش بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول نرخ رشد تولید ایران در سال 98 کاهش می یابد از سویی دیگر بسیاری از کارشناسان نیز از سال‌جاری به‌عنوان سال سخت برای بخش تولید یاد می‌کنند که در صورت تحقق این امر رشد اقتصادی نیز میسر نخواهد شد اما باتوجه به نام گذاری سال جدید بعنوان سال رونق تولید متولیان صنعتی کشور سعی دارند اقداماتی را در راستای واقعی شدن نرخ ارز انجام دهند که به تبع آن تحقق این شعار نیز امکان پذیر شود.

در این خصوص اصغر سمیعیزفرقندی کارشناس و تحلیلگر بازار ارز در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز گفت: علامت های صحیح یکی ازمهم ترین آرزوها برای اقتصاد کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: اگر قیمت ها واقعی باشد،دست اندر کاران اقتصاد نیز گمراه نمی شوند همچنین موجبات رونق تولید ، مهار تورم و کاهش نرخ بیکاری و بهره نیز فراهم می شود بنابراین تا زمانی که تصمیمی درخصوص تک نرخی و واقعی شدن قیمت ارز و حامل های انرژی گرفته نشود اجرای اصلاحات اقتصادی بیشتر شبیه به یک شوخی خواهد بود.

سمیعی با اشاره به نامگذاری سال 98 به سال رونق تولید،افزود: در این زمینه باید اقدامات لازم انجام شود.
کارشناس بازار ارز، افزود: واردات کردن کالا با ارز ارزان مانعی در مقابل رشد تولید محسوب می‌شود از سویی دیگر نمی توان انواع فشارها را به تولید کنندگان وارد کرد اما انتظار احداث کارخانه‌های جدید را داشت.

سمیعی زفرقندی ادامه داد: نمی توان قیمت محصولات را به تولید کنندگان تحمیل کرد و انتظار افزایش بهبود سطح کیفی کالاها را داشت.

وی با اشاره به اینکه درصورت حمایت از واسطه‌گری و دلالی نباید توقع پیشرفت تولید را نیز داشت، گفت: نباید شعار مهار تورم را مطرح اما از سویی دیگر با چاپ اسکناس بیش از قابلیت جذب و خلق پول به تبع بهره‌های بالا موجبات افزایش تورم را فراهم کرد.

کارشناس بازار ارز افزود: نباید ضمن مطرح کردن شعار تعدیل و متعادل کردن نرخ ارز اقداماتی در راستای سرکوب نرخ و پائین نگاه داشتن مصنوعی آن انجام شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
گفت‌وگوی ویژه بورس‌نیوز با خواجه‌نصیری
خواجه‌نصیری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن، امروز مقابل دوربین بورس‌نیوز نشست.