تعداد بازدید : ۴۵۵
کد خبر : ۱۹۰۳۲۰
رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران:
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: برای تعیین دقیق میزان خسارت سیل بر مزارع و باغات زود است اما برآوردهای اولیه گویای اثرگذاری سیل بر نخلستان‌های استان خوزستان است.

به گزارش بورس نیوز، سید رضا نورانی اظهار کرد: برای تعیین دقیق میزان خسارت سیل بر مزارع و باغات زود است اما برآوردهای اولیه گویای اثرگذاری سیل بر نخلستان‌های استان خوزستان است.

وی افزود: باتوجه به این مسئله احتمال کاهش تولید خرمای ایرانی بالاست با این حال باید تا کارشناسی دقیق میزان خسارت سیل بر بخش‌های مختلف صبر کرد. وسعت سیل زیاد بوده و مساحت جغرافیایی وسیعی را درگیر کرده است. به همین دلیل تعیین خسارت باغ‌ها و مزارع و نخلستان‌ها به زمان نیاز دارد.

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران ادامه داد: استان خوزستان نخلستان‌های بزرگی را در بر می‌گیرد و سهم قابل توجهی در تولید خرمای کشور دارد. تا یک ماه آینده میزان دقیق خسارت‌های وارده به انواع باغ‌ها از جمله نخلستان‌ها مشخص می‌شود و با بررسی این اطلاعات می‌توان درباره وضعیت بازار انواع محصولات و میزان تولید اظهار نظر کرد.

نورانی درباره پرهیز از اظهارنظرهای تخمینی بیان کرد: در شرایط کنونی باید از اظهارنظرهای تخمینی درباره میزان خسارت‌های سیل بر بخش کشاورزی پرهیز کرد. به طور حتم تخمین‌ها با واقعیت متفاوت است. سیلاب در بعضی مناطق کشور نه همه شهر بلکه بخش‌هایی از شهرها و شهرستان‌ها را درگیر کرده و به مزارع و باغ‌های حومه شهرستان‌ها خسارت نزده است. پیش بینی پیش از موقع و اظهارنظر براساس تخمین‌ها نه کارشناسی‌های دقیق درباره خسارت سیل در بخش کشاورزی به التهاب دامن می‌زند و منفی بافی است.

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: هیچ کس بر این باور نبود که پس از یک دوره خشکسالی به ترسالی برسیم و اکنون زمان مدیریت صحیح این برکت آسمانی برای پر کردن منابع زیرزمینی و چاه‌هاست تا در آینده دچار کمبود نشویم. خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی در دوره تحریم‌های ظالمانه یک الزام است و این سیاست را باید در مورد محصولات استراتژیک دنبال کرد تا برای تامین غذای مردم دست نیاز به سوی دیگران دراز نکنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.