تعداد بازدید : ۴۰۹
کد خبر : ۱۹۱۳۳۷
مدیر مالی شرکت آهن و فولاد ارفع در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اعلام کرد:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
اعلام اخباری مبنی بر تحریم صنایع فولادی در هفته‌های آتی سبب بروز هیجان در بازار از جمله ریزش شاخص بورس شده است اما هنر فولادی‌ها در این میان این است که اجازه ندهند چرخ تولیدشان متوقف شود تا بتوانند بازار را به نوعی کنترل کنند.

محمد اسماعیلی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، اظهار کرد: در چند روز گذشته خبرها مبنی بر تحریم صنایع فولادی شدت گرفته و علاوه بر بازار داخلی، شاهد تاثیرات ان در بازار جهانی و آسیایی هم هستیم اما اینکه این صنایع منظور چه کسانی هستند، باید منتظر ماند.

وی دلیل انتظار برای مواجهه با تحریم‌های آتی را اینگونه عنوان کرد: باید دید که آیا منظور کشورهای تحریم‌کننده باز هم به واردات آهن و یا برخی از آلیاژهای خاص برمی‌گردد یا اینکه برنامه تازه‌ای در راه است اما در صورتی که باز هم موضوع محدود شدن واردات در میان باشد، می‌توان آن را از راه دیگری جبران کرد و مشکل جدی برای صنعت به وجود نمی‌آورد.

اسماعیلی همچنین به بروز هیجان در بازار اشاره و خاطرنشان کرد: سهامداران و به طور کل کسانی که در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به طور طبیعی با موج هیجانات، تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند که ممکن است حتی به روند تولید کشور هم صدمه بزند اما هنر فولادی‌ها این است که به عنوان تولیدکننده، اجازه ندهند چرخ تولیدشان لنگ بزند.

مدیر مالی فولاد ارفع در خصوص عملکرد مالی فولاد ارفع در یک ماهه اخیر نیز گفت: در اردیبهشت ماه با وجود اینکه هنوز چند روزی تا پایان ماه باقی مانده است، اتفاق مالی خاصی که گویای سیر صعودی یا نزولی ارفع باشد، رخ نداده و باید منتظر اتفاقات هفته‌های آتی باشیم.

به گزارش بورس‌نیوز، شاخص بورس با 5 هزار واحد افت در پایان معاملات امروز به ۲۰۴ هزار و ۶۷ واحد رسید و فولادی‌ها یکی از نمادهای تاثیرگذار و پربیننده در شاخص امروز بورس معرفی شده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: