تعداد بازدید : ۸۱۹
کد خبر : ۱۹۲۸۱۹
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت:
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: برای حضور در بورس مقدماتی لازم است که مهم‌ترین آن نرخ سواد مالی بوده و در کشور ما براساس گزارش‌های مختلف، نرخ سواد مالی پایین است که باید تغییر کرده و افزایش پیدا کند.

به گزارش بورس نیوز، علی صحرایی درباره ارزش بازار سرمایه و بورس نسبت به تولید ناخالص داخلی اظهار کرد: بستگی دارد به اینکه میزان تولید ناخالص ملی را با چه نرخ دلار محاسبه کنیم، اگر به صورت میانگین ارزش بازار سرمایه و بورس در ایران نسبت به تولید ناخالص داخلی بین ۳۰ تا ۳۵درصد باشد که این نرخ بالا نبوده و معمولاً باید ۵۰ درصد بشود.

وی درباره حضور افراد در بورس افزود: برای حضور در بورس مقدماتی لازم است که مهم‌ترین آن نرخ سواد مالی بوده و در کشور ما براساس گزارش‌های مختلف، نرخ سواد مالی پایین است که باید تغییر کرده و افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران ادامه داد: ما در فهرست کشورهایی قرار داریم که سواد مالی مردم آن پایین بوده و این از دلایل اصلی کاهش مشارکت مردم در بورس محسوب می‌شود.

صحرایی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر چون مردم آشنایی کافی با بورس ندارند می‌تواند برای حضور آنها در بازار سرمایه اثرگذار باشد. که این نیز باید از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی و رسانه‌ها و رسانه ملی برطرف شود.

وی درباره تعداد سهامداران بورسی بیان کرد: تعداد سهامداران فعال کم بوده و ضریب نفوذ بازار سرمایه در کشور ما رقم پایینی است.

مدیر عامل بورس تهران توضیح داد: در حال حاضر تعداد کدهای معاملاتی و سهامداران به ۱۰ میلیون کد سهامداری می‌رسد که البته اگر سهام عدالت در بورس پذیرفته شود، با تعداد حدود ۴۹ میلیون نفر دارنده این سهام تعداد کدهای معاملاتی به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

صحرایی در مورد اینکه چه تعداد از این کدهای معاملاتی کنونی به صورت فعال در بورس حضور دارند، گفت: تعداد کدهای فعال حاضر در بورس یک میلیون نفر است که رقم بالایی به شمار نمی‌رود.


میترا بیات
NETHERLANDS
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
فقط سواد مالی نیست
برخورد بد و عدم ارائه خدمات در استانها نسبت به تهران خصوصا در اقدامات مربوط به سپرده گذاری و سرگردانی سهامداران در زمان مشکل برای حل مشکل و گاهی مراجعه حضوری به تهران
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: