کد خبر : ۱۹۲۸۱۹
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت:
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: برای حضور در بورس مقدماتی لازم است که مهم‌ترین آن نرخ سواد مالی بوده و در کشور ما براساس گزارش‌های مختلف، نرخ سواد مالی پایین است که باید تغییر کرده و افزایش پیدا کند.

به گزارش بورس نیوز، علی صحرایی درباره ارزش بازار سرمایه و بورس نسبت به تولید ناخالص داخلی اظهار کرد: بستگی دارد به اینکه میزان تولید ناخالص ملی را با چه نرخ دلار محاسبه کنیم، اگر به صورت میانگین ارزش بازار سرمایه و بورس در ایران نسبت به تولید ناخالص داخلی بین ۳۰ تا ۳۵درصد باشد که این نرخ بالا نبوده و معمولاً باید ۵۰ درصد بشود.

وی درباره حضور افراد در بورس افزود: برای حضور در بورس مقدماتی لازم است که مهم‌ترین آن نرخ سواد مالی بوده و در کشور ما براساس گزارش‌های مختلف، نرخ سواد مالی پایین است که باید تغییر کرده و افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران ادامه داد: ما در فهرست کشورهایی قرار داریم که سواد مالی مردم آن پایین بوده و این از دلایل اصلی کاهش مشارکت مردم در بورس محسوب می‌شود.

صحرایی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر چون مردم آشنایی کافی با بورس ندارند می‌تواند برای حضور آنها در بازار سرمایه اثرگذار باشد. که این نیز باید از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی و رسانه‌ها و رسانه ملی برطرف شود.

وی درباره تعداد سهامداران بورسی بیان کرد: تعداد سهامداران فعال کم بوده و ضریب نفوذ بازار سرمایه در کشور ما رقم پایینی است.

مدیر عامل بورس تهران توضیح داد: در حال حاضر تعداد کدهای معاملاتی و سهامداران به ۱۰ میلیون کد سهامداری می‌رسد که البته اگر سهام عدالت در بورس پذیرفته شود، با تعداد حدود ۴۹ میلیون نفر دارنده این سهام تعداد کدهای معاملاتی به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

صحرایی در مورد اینکه چه تعداد از این کدهای معاملاتی کنونی به صورت فعال در بورس حضور دارند، گفت: تعداد کدهای فعال حاضر در بورس یک میلیون نفر است که رقم بالایی به شمار نمی‌رود.


میترا بیات
NETHERLANDS
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
فقط سواد مالی نیست
برخورد بد و عدم ارائه خدمات در استانها نسبت به تهران خصوصا در اقدامات مربوط به سپرده گذاری و سرگردانی سهامداران در زمان مشکل برای حل مشکل و گاهی مراجعه حضوری به تهران
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.