تعداد بازدید : ۱۵۴۲
کد خبر : ۱۹۵۳۵۴
رأی اکثریت به نمایش گذاشته شد؛
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
در حالی که شاخص کل در مدت سپری شده از سال جاری با شیب تندی در کانال صعود قرار گرفته، ظاهرا قصد کوتاه آمدن ندارد و نظرسنجی‌ها نیز همین موضوع را نشان می‌دهد.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، در اولین روز کاری هفته گذشته، از مخاطبین بورس نیوز و سهامداران بازار سرمایه در خصوص روند شاخص کل نظرسنجی انجام گرفت.

قدرت‌نمایی شاخص کل بورس تهران همگام با نظرسنجی‌ها

بر این اساس، ۵۳ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد داشتند که شاخص کل بورس تهران در طی معاملات هفته، از کانال ۲۷۴ هزار واحد فراتر خواهد رفت.

بالغ بر ۳۰ درصد بر این باور بودند که شاخص کل بین ۲۶۸ تا ۲۷۴ هزار واحد قرار خواهد گرفت و حدود ۱۱ درصد نیز ارقامی بین ۲۶۰ تا ۲۶۸ هزار واحد را متصور بودند.

در این میان، نزدیک به ۶ درصد معتقد به سقوط شاخص کل به کمتر از ۲۶۰ هزار واحد بودند.

قدرت‌نمایی شاخص کل بورس تهران همگام با نظرسنجی‌ها

به این ترتیب، در هفته‌ای که گذشت، بورس تهران شاخص کل را در کانال ۲۶۶ هزار واحد را تحویل گرفت و در پایان هفته، از نیمه ۲۷۸ هزار واحد نیز عبور کرد. در واقع، شاخص کل در هفته گذشته بازدهی ۵ درصدی را در تابلوی معاملات به نمایش گذاشت. از ابتدای سال جاری تا هفته گذشته شاخص رشد ۵۷ درصدی را به ثبت رساند.

بر این اساس می‌توان چنین گفت که نتیجه نظرسنجی آبسیم پلاس به واقعیت بدل شد و همان‌گونه که اکثریت رأی دهندگان اذعان داشتند، شاخص کل از ۲۷۴ هزار واحد فراتر رفت.

مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
خجالت اور کاری ک با بورس پایه کردن .خوب معلوم خیلی ها کوچ میکنند میان تو بورس و ی سری هم دیگه خداحافظی میکنند با بورس .روش کار اشتباه بود و خیلی کثیف خیلیها ضرر دادن تو بورس پایه .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: