تعداد بازدید : ۳۷۲۶
کد خبر : ۱۹۵۱۲۱
کمباین‌های این شرکت در زمین تجدید ارزیابی؛
۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
بهبود شرایط فروش در «کمباین سازی ایران» در کنار بحث و حرف تجدید ارزیابی دارایی ها، نگاه‌ها را به این سهم معطوف کرده است.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «کمباین سازی ایران» پیش بینی کرده در دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۹۸ موفق به تحقق ۱۱۷ میلیارد تومان درآمد فروش شود.

برداشت سود از مزارع فروش

تا دوره ۵ ماهه نخست، با فروش ۷۱ میلیارد تومان از انواع محصولات، توانسته ۶۱ درصد از این رقم را پوشش دهد. همان‎گونه که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، درآمد فروش در مدت گذشته از سال جاری بیش از سال قبل بوده است. بنابراین، در صورتی که شرایط فروش به همین شیوه پیش رود، تحقق ارقام بسیار بالاتر درآمد کاملا محتمل و در درسترس است.

خاطره «تپکو» در «تکمبا» تکرار می‌شود؟

نمایش واقعیات در نظرسنجی

در نظرسنجی آبسیم پلاس، ۵۳ درصد از رأی دهندگان موضع خرید را انتخاب کردند و ۴۷ درصد دیگر به قرارگیری در سمت عرضه تمایل بیشتری نشان دادند.

خاطره «تپکو» در «تکمبا» تکرار می‌شود؟

در معاملات چهارشنبه هفته گذشته که نظرسنجی انجام گرفت، ۱۶۱ خریدار در برابر ۱۱۵ فروشنده قرار گرفتند که ۲ حقوقی فروشنده و یک حقوقی خریدار این سهم بودند. بنابراین، نتیجه نظرسنجی درست از آب درآمد و تعداد خریداران بیش از فروشندگان بود.

تجدید ارزیابی، خیلی دور خیلی نزدیک

یکی از علل اقبال به سهام این شرکت، شایعه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها است؛ موضوعی که در مجمع عمومی عادی سالیانه مطرح و اجرای آن منوط به توانایی استفاده از معافیت مالیاتی شد.

آخرین افزایش سرمایه «تکمبا» از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در تاریخ ۲۶ شهریور ماه سال ۱۳۹۳ در مجمع تصویب شد و ۷ دی ماه همان سال به ثبت رسید. بنابراین، تا پایان دوره ۵ ساله قانونی جهت تجدید ارزیابی مجدد، هر چند اندک اما؛ هنوز زمان باقی است.

از نظر جغرافیایی دو شرکت «کمباین سازی ایران» و «هپکو اراک» در همسایگی دیگر قرار دارند. سال گذشته «تپکو» به سبب این که مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت بود، از معافیت مالیاتی استفاده و زمین‌های خود را تجدید ارزیابی کرد و افزایش سرمایه سنگینی را انجام داد.

بنابراین، می‌توان چنین گفت که مبلغ ارزش‌گذاری زمین‌های «تکمبا» رقمی در حدود «تپکو» خواهد بود.

چرا که «تپکو» به فاصله ۵ سال از آخرین تجدید ارزیابی زمین‌های خود، اقدام به افزایش سرمایه مجدد از این محل به میزان ۱۸۷۹ میلیارد تومان کرد. در واقع، همین شرایط در «تکمبا» نیز مشاهده می‌شود و پس از ۵ سال، قطعا قیمت زمین‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: