تعداد بازدید : ۱۳۰۴
کد خبر : ۱۹۵۴۱۶
مشاور برندسازی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
به‌تبع رشد استارتاپ‌ها شاهد بهبود وضعیت اشتغال خواهیم بود.

استارتاپ‌ها راهکاری نوین برای توسعه اقتصادی کشور

به گزارش بورس نیوز، براساس سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ باید ۵۰ درصد از تولید ناخالص ملی در حوزه کسب و کار فناوری محور و دانش بنیان تحقق یابد، اما در حال حاضر آمار‌ها نشان می دهند که برای رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه فاصله بسیار زیادی وجود دارد.

در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار کنونی که با تغییرات و تحولات سریع بین المللی نیز همراه شده، از کارآفرینی به‌عنوان موتور توسعه اقتصادی یاد می‌شود، زیرا در ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی نقش مهمی را ایفا می کنند که در این زمینه استارتاپ‌ها بعنوان کسب و کار‌هایی نوپا درصورت اعمال حمایت‌های لازم می‌توانند به کسب و کار‌های بزرگی تبدیل شوند از سویی دیگر با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کسب و کار‌های کوچک و مبتنی بر فناوری اطلاعات نیز به دلیل عدم نیاز به هزینه و سرمایه‌گذاری زیاد گزینه خوبی برای خوداشتغالی و جذب نیرو‌های متخصص جامعه محسوب می‌شوند.  

در این خصوص گفت‌وگوی فرشاد بهی‌نیا سرمایه گذار و مشاور برندسازی را با خبرنگار بورس‌نیوز می‌خوانید.

بهی‌نیا با بیان اینکه استارتاپ‌ها راهکاری نوین برای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شوند،گفت: شکل‌گیری استارتاپ‌ها بر اساس ایده پردازی،خلاقیت و نوآوری یک فرد یا تیم انجام می شود.

و‌ی شروع یک کسب وکار با کمترین سرمایه و اجرای گام به گام آن‌ها را یکی از مزایای استارتاپ‌ها دانست و افزود: پس از رشد استارتاپ‌ها شاهد بهبود وضعیت اشتغال خواهیم بود که این امر در بلندمدت توسعه اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت.

بهی نیا با تاکیدبر اینکه استارتاپ‌ها برپایه اید‌های نوآورانه و خلاقانه شکل می گیرند، افزود: یک ایده پس از طی فرآیند تحقیقات اولیه، مطالعات بازار و تامین سرمایه به مرحله اجرا می رسد.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی به روش نوین نیز با فناوری و نوآوری در آمیخته شده که به تبع استفاده از یک مدل کسب‌و‌کار نوین به ایجاد ارزش می‌پردازد.

بهی نیا تصریح کرد: تحقیق و توسعه نقش مهمی را در شکل‌گیری ایده‌های نوآورانه و موفقیت استارتاپ‌ها ایفا می کنند.

فعال حوزه استارتاپ با اشاره به فعالیت شتاب‌دهنده‌ها در اقتصاد ایران نیز گفت: شتاب دهنده‌ها تسهیل‌گر و توسعه‌دهنده کسب وکار و کارآفرینی هستند که با هدایت صاحبان ایده و نیز حمایت‌های مالی،کارآفرینی را تسهیل می‌بخشند و نیز از طریق حمایت‌های لازم در زمینه فنی، علمی، فکری، حقوقی و مالی موجبات رشد و توسعه استارتاپ‌ها را فراهم می‌کنند.

بهی نیا در پاسخ به این سوال که چشم انداز استارتاپ‌ها در سال های آینده را چگونه ارزیابی می‌کنید،گفت: درایران نسبت به جوامع توسعه یافته فاصله زیادی بین ایده تا عمل وجود دارد این در حالی‌است که پتانسیل‌ها و استعداد‌های انسانی فراوانی در زمینه‌های ایده پردازی،خلاقیت و نوآوری در کشور وجود دارد بنابراین صرفا از طریق توسعه کارآفرینی می‌توانیم شاهد ایجاد اشتغال و به تبع آن بهبود سطح کیفیت زندگی مردم باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: