تعداد بازدید : ۱۱۰۸
کد خبر : ۱۹۷۴۴۷
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی‌کاهد و فقط از هیجانات و ایجاد حباب جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش بورس نیوز، احمد انارکی محمدی درباره دستورالعمل جدید سازمان بورس، اظهار کرد: قبل از هر تصمیمی در بازار سرمایه باید به منافع سهامداران خرد توجه شود و کاهش ریسک در بازار پایه در نهایت باید به نفع سهامداران خرد باشد.

وی افزود: بازار پایه شامل شرکت‌هایی بوده که به دلیل نداشتن شرایط در بورس پذیرفته نشدند یا اخراج شدند، بنابراین برخی شرکت‌های بازار پایه پرریسک هستند. برخی شرکت‌ها قابلیت رشد و حضور در تابلوی اصلی را می‌توانند داشته باشند، از سویی برخی شرکت‌های بورسی نیز ممکن است به بازار پایه منتقل شوند.

نماینده مردم رفسنجان در خانه ملت ادامه داد: کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی‌کاهد و فقط از هیجانات و ایجاد حباب جلوگیری خواهد کرد. بی تردید سهام ارزشمند راه خود را پیدا می‌کند، البته کاهش دامنه نوسان با شیب ملایم می‌تواند از به وجود آمدن التهاب منفی و ریزش یکباره قیمت‌ها جلوگیری کند.

انارکی بیان کرد: تجربه گذشته نشان می‌دهد کنترل نشدن نوسانات و رشد حباب‌گونه و غیرمنطقی قیمت در همه تابلو‌ها و بازار‌های بورسی باعث تکرار تجربه شرکت کنتورسازی می‌شود، اما برای تفکیک و تشخیص سهام شرکت‌های با ارزش و شرکت‌های پرریسک باید به سهامداران خرد کمک شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در این میان به جهت عدم تشخیص دقیق شرکت‌های ارزنده همه شرکت‌ها در روز‌های اول اجرای مقررات جدید دچار ریز شدند، بدیهی است قبل از رشد این شرکت‌ها تذکرات و اطلاع رسانی می‌توانست اوضاع را بهبود دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سهامداران خرد که اطلاعات کمی دارند نباید هیجانی رفتار کرده و چه در بازار بورس و چه در بازار پایه نباید در صف خرید و فروش قرار گیرند، براین اساس برای سهامداران خرد و تازه وارد همیشه خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری توصیه می‌شود.

انارکی گفت: باید امکان برگشت و افزایش حراج برای سهام با ارزش بازار پایه فراهم شود تا سهام ارزنده قابلیت رشد داشته باشند. برخی شرکت‌های بازار پایه امکان برگشت به بورس را دارند و سهامداران جدید الورود باید یا از صندوق سهام خرید کنند یا از افراد خبره و مطمئن مشاوره بگیرند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
شما بهتره ... دوست عزيز
ايشالله تحقيق و تفحص از بورس همه چيزو مشخص ميكنه و دست همتون رو ميشههههههههههه
پاسخ ها
ناشناس
United Kingdom
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
تحقیق و تفحصی که علنی مطرح نشه تو بورس چه خبره، به چه دردی میخوره
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: