تعداد بازدید : ۳۱۸۲
کد خبر : ۱۹۸۳۹۸
تلخ و شیرین شاخص به کام کدام سهم؛
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
در روزگار سرخ بورس، دارویی‌ها نیز تاب نیاوردند و خیلی زود بند را آب دادند اما؛ از سوی دیگر، برخی تک سهم‌ها همچون «رتکو» و «تلیسه» دنده معکوس کشیدند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سهام چند روزی است در فاز نزولی فرو رفته و روز گذشته شاهکاری دیگر رقم زد؛ البته از نوع منفی.

طی معاملات روز گذشته، شاخص کل بورس تهران بیش از ۱۰ هزار واحد افت کرد و در حالی که چندی پیش از حیث صعود رکوردشکنی می‌کرد، امروز در زمینه نزول رکورد زد و دنده معکوس کشید.

آخرین قله‌ای که شاخص کل در پایان معاملات به ثبت رساند، ۳۲۷ هزار واحد بود که در ۱۳ مهر ماه رخ داد. پس از آن، با شیب تند به ورطه سقوط افتاد و طی چهار روز به کانال ۳۱۳ هزار واحد تنزل کرد.

به این ترتیب، شاخص کل بورس تهران در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۳ مهر ماه، ۵.۵ درصد بازدهی منفی به نمایش گذاشت.

در این مدت، افت شاخص کل بر قیمت سهام شرکت دارویی اثر منفی شدیدی گذاشت و "دبالک" بیش از سایر سهم‌ها تحت تأثیر قرار گرفت و در مدت یاد شده، بیش از ۳۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، ۹ سهم زیان‌ده در صدر این لیست از گروه دارویی است. نماد "دتولید" و "دیران" حدود ۳۲ درصد افت قیمت را تحمل کردند.

«حپترو» به شاخص بی اعتنایی کرد

از سوی دیگر، با وجود این که کلیت بازار سهام رو به نزول بود و سرخی قیمت‌ها بسیار به چشم می‌آمد، سهامداران شرکت‌های ذیل کامروا شدند.

در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۳ مهر ماه یعنی زمان افت سنگین شاخص کل، "حپترو" با رشد قیمت ۳۳ درصدی در حضور بزرگان بازار خودی نشان داد.

"رتکو" ۲۸ درصد بازدهی عاید سهامداران خود کرد و "تلیسه" و "نتوس" به طور مشترک در رتبه سوم سودده‌ترین سهم‌های این مدت قرار گرفتند.

«حپترو» به شاخص بی اعتنایی کرد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: