تعداد بازدید : ۱۳۶۲
کد خبر : ۱۹۸۴۷۴
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی:
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
افزایش ۶۰۰ تومانی قیمت گندم در هر کیلوگرم جای تشکر دارد، اما کافی نیست و ما انتظار داریم دولت قیمت تعیین شده خرید گندم در سال زراعی ۹۹-۹۸ را افزایش دهد.

به گزارش بورس نیوز، علی محمد شاعری درباره تعیین قیمت خرید تضمینی گندم توسط دولت اظهار کرد: در زمینه قیمت خرید تضمینی گندم اعضای کمیسیون کشاورزی قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومان را پیشنهاد دادند که این عدد مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی نیز بود، اما در نهایت دولت رقم حدود ۲ هزار و ۲۹۰ تومان برای هر کیلوگرم گندم را تصویب کرد.


وی افزود: این قیمت برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۹-۹۸ در راستای حمایت از تولید داخل کافی نبوده و انگیزه تولیدکنندگان را کاهش می‌دهد. با توجه به هزینه بسیار بالای دستمزد کارگر، اجاره ماشین آلات و نهاده‌های تولید، قیمت گندم در مقایسه با سال گذشته حداقل باید ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد.

نماینده مردم بهشهر در خانه ملت ادامه داد: افزایش ۶۰۰ تومانی قیمت گندم در هر کیلوگرم جای تشکر دارد، اما کافی نیست و ما انتظار داریم دولت قیمت تعیین شده خرید گندم در سال زراعی ۹۹-۹۸ را افزایش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر گندم‌هایی که بر روی دست کشاورزان باقی مانده را دولت با نرخ جدید اعلامی حدود ۲ هزار ۲۹۰ تومان خریداری کند کشاورزان گندم‌های تولیدی خود را تحویل سیلو‌ها می‌دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه امیدواریم قیمت گذاری جدید شامل حال گندم‌های باقی مانده در دست کشاورزان نیز شود و آن‌ها را با نرخ حدود ۲ هزار و ۲۹۰ تومان خریداری کنند، خاطرنشان کرد: اگر دولت موفق نشود گندم باقی مانده در انبار‌ها را جمع‌آوری کند مجبور به واردات حداقل ۲ میلیون تن گندم می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: