تعداد بازدید : ۱۵۷۱
کد خبر : ۱۹۸۴۹۴
پیش گشایش؛
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
با توجه به نزدیک شدن به مواعد انتشار گزارش عملکرد فصلی شرکت‌ها در سامانه کدال انتظار افزایش استقبال از گروه‌های بنیادی همچون فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و پتروشیمی پالایشگاهی خواهیم بود.

 

اقتصاد کلان و صنایع
به گزارش بورس نیوز، از روز دوشنبه شاهد پذیره‌نویسی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت دولت با نرخ ۱۸ درصد و با پرداخت سود ۶ ماهه و با سررسید ۳۶ ماهه در بازار فرابورس خواهیم بود. دولت به منظور تامین برخی از مخارج خود و با توجه به کسری درآمد خود اقدام به انتشار این اوراق کرده است.

در گروه خودرو، مرور عملکرد تولید انواع خودروی سواری در ۵ ماهه ۹۸ نشان می‌دهد که در فروردین، تولید به کمترین میزان رسیده و در مرداد، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد کاهش داشته است. میزان تولید خودروی سواری در مرداد ماه به ۴۴ هزار دستگاه رسید که کمترین آمار بدون لحاظ کردن فروردین ماه سال جاری طی ۹ ماه اخیر بوده است. جمع میزان تولید خودروی سواری در ۵ ماه ابتدایی سال جاری به ۲۹۵ هزار دستگاه خودرو رسیده که آمار بسیار ضعیف و ناامیدکننده‌ای به نظر می‌رسد.

در حوزه اقتصاد بین‌الملل شاهد انتشار آمار رشد اقتصادی ۹ ماهه کشور چین بودیم. بر اساس این آمار میزان رشد اقتصادی چین به ۶ درصد کاهش یافته است.

افزایش استقبال از

این آمار که کمتر از پیش‌بینی تحلیلگران بازار بوده می‌تواند در هفته کاری آتی در بازار‌های بین‌المللی واکنش‌های منفی را در قیمت‌گذاری کالا‌ها به همراه داشته باشد. وضع تعرفه‌های آمریکا بر صادرات چین از سوی کارشناسان به عنوان اصلی‌ترین عامل کاهش رشد اقتصادی چین عنوان شده است. این میزان رشد اقتصادی در واقع کمترین رشد اقتصادی این کشور طی ۲۷ سال گذشته ارزیابی می‌شود. در خبری دیگر در حوزه اقتصاد چین، موجودی سنگ آهن در بنادر چین طی ۳ ماه اخیر ۸.۸ درصد افزایش یافته و عامل فشار بر قیمت‌ها بوده به گونه‌ای که شاخص قیمت این هفته نزدیک به ۷ درصد ارزش خود را از دست داد.

در بازار‌های جهانی کاهش تنش‌های سیاسی و توافقات مربوط به برگزیت منجر به کاهش قیمت طلا به کمتر از ۱۵۰۰ دلار به ازای هر اونس شد. آخرین قیمت ثبت شده طلا در بازار‌های جهانی معادل ۱۴۹۰ دلار بوده است. با این حال به نظر می‌رسد که پیچیده شدن فرآیند برگزیت با تصویب تعویق مجدد زمان توافق و کاهش نرخ رشد اقتصادی چین شاهد رشد مجدد قیمت طلا در هفته آینده باشیم.

بازار امروز
با توجه به نزدیک شدن به مواعد انتشار گزارش عملکرد فصلی شرکت‌ها در سامانه کدال انتظار افزایش استقبال از گروه‌های بنیادی همچون فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و پتروشیمی پالایشگاهی خواهیم بود. با این حال در گروه‌های دیگر انتظار ادامه افت قیمت‌ها دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش استقبال از

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: