تعداد بازدید : ۱۲۷۴۶
کد خبر : ۲۰۰۰۲۹
سه تفنگدار بانک پارسیان را بهتر بشناسیم؛
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
افزایش سرمایه بانک پارسیان بر پایه سه شرکت استوار است که از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار هستند و حتی می‌توانند گرمابخش بازار سرمایه باشند.

ناخنک «وپارس» به عرضه اولیه!

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، "بانک پارسیان" در آخرین روز‌های شهریور ماه خبر از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را داد و در اولین هفته مهر ماه، حسابرس نیز نسبت به گزارش هیئت مدیره اظهارنظر کرد و حال این بانک تنها در انتظار مجوز سازمان بورس نشسته است.

بر این اساس، زمین، ساختمان، سرقفلی محل کسب و پیشه، شعب خارجی و سرمایه گذاری‌های بلندمدت تجدید ارزیابی شدند و قرار است سرمایه ۲۳ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریالی این بانک به ۱۶۱ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال افزایش یابد.

این شرکت از بدو تأسیس تا پیش از این در ۹ نوبت افزایش سرمایه داده و جز یک نوبت که از محل سود انباشته بوده، در باقی موارد فقط آورده نقدی و مطالبات را به کار گرفته است.

هدف "بانک پارسیان" از افزایش سرمایه یاد شده اصلاح ساختار مالی جهت خروج از مفاده ماده ۱۴۱ قانون تجارت و بهبود نسبت‌های مالی است.

نکته جالب توجه این است که ۸۴ درصد از افزایش سرمایه از محل سرمایه گذاری‌های بلندمدت انجام خواهد گرفت که اغلب آن مربوط به سه شرکت "گروه داده پردازی بانک پارسیان"، "گروه مالی پارسیان" و "سرمایه گذاری پارسیان" می‌شود.

ناخنک «وپارس» به عرضه اولیه!

در خصوص این سه شرکت باید عنوان کرد که جزو شرکت‌های سودده با ساختار مالی مطلوب هستند که بسیاری از شرکت‌های بورسی را به چالش می‌کشند.

"گروه داده پردازی بانک پارسیان" با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد ریالی، در سال ۹۷ موفق به کسب سود ۸۱۳ میلیارد ریالی شد و جمع سود انباشته خود را به ۸۹۳ میلیارد ریال رساند.

شرکت "سرمایه گذاری پارسیان" با سرمایه ۳۵۱۴ میلیارد ریالی، ۹۹۵ میلیارد ریال سود در سال مالی گذشته کسب کرد که بخش عمده آن، ناشی از ۱۵۷۲ میلیارد ریال درآمد سود سهام بوده است.

"گروه مالی بانک پارسیان" نیز با سرمایه ۵۰۰۰ میلیارد ریال، ۲۴۳۴ میلیارد ریال سود در کارنامه سال ۹۷ خود درج کرد. در آن سال، ۱۸۶۱ میلیارد ریال درآمد سود سهام شناسایی کرد و از محل فروش سرمایه گذاری‌ها به سود ۴۶۰ میلیارد ریالی رسید.

"بانک پارسیان" می‌تواند با عرضه اولیه بخشی از سهام این شرکت‌ها سود مناسبی شناسایی کند و موقعیت خود را در بین شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه بهبود بخشد.

آیا "بانک پارسیان" هم به مربای عرضه اولیه ناخنک می‌زند؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: