تعداد بازدید : ۱۶۱۱
کد خبر : ۲۰۰۱۰۱
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
روند صعودی شاخص، مانند شیب ۶ماهه ابتدایی سال جاری نخواهد بود اما؛ بازار روندی مثبت را در پیش دارد، البته با جابجایی سهام و افزایش حجم معاملات، تغییر سهامداری رخ داده و آرام آرام شاخص جایگاه خود را برای یک رشد دیگر در پایان سال آماده خواهد کرد.

علیرضا تاجبر، مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در بررسی روز‌های اخیر بازار به خبرنگار بورس نیوز اظهارکرد: استراحت بازار و رسیدن به روندی متعادل بعد از رشدی ۶ ماهه در ابتدای سال، امری طبیعی است.
 
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین مهم‌ترین عوامل در جهت صعود بازار را اینگونه بیان کرد و گفت: روند صعودی شاخص، مانند شیب ۶ماهه ابتدایی سال جاری نخواهد بود اما؛ بازار روندی مثبت را پیش گرفته که البته با "جابجایی سهام"، "افزایش حجم معاملات" و "تغییر سهامداری" آرام آرام شاخص جایگاه خود را برای یک رشد دیگر در پایان سال آماده خواهد کرد.
 
کارشناس بازار سرمایه به ضعف بازار‌های رقیب در مقابل "بورس" اشاره داشت و افزود: سایه ریسک مالیاتی در بازار‌های رقیب باعث شده که "بورس" تنها مقصد پول در حال حاضر باشد.
 
وی "خروج نقدینگی از بازارسرمایه" را بدین صورت ارزیابی کرد و گفت: با تمامی اتفاقات رخ داده در این مدت، خروج پول جدی را در بازار رخ نداد و البته بیشتر کاهش اعتبارات به چشم آمد که با افزایش مجدد آن، می‌توان باردیگر به بازار رونقی بخشید؛ در همین خصوص منتظر گزارش‌های ۹ماهه هستیم که مانند گزارش‌های ۶ماهه روندی امیدوار کننده رادر پیش بگیرند.

تاجبر با تحلیل افت شاخصی که از مهرماه آغاز شد و روند نوسانی آن، تاکنون ادامه داشته نیز تصریح کرد: افت مهرماه را می‌توان یکی از موارد نگران‌کننده بازار دانست اما؛ افت و خیز شاخص نمایانگر افت پرتفوی سرمایه‌گذاران نیست؛ بسیاری از سهم‌ها، کاهشی ۲۰ تا ۳۰درصدی را تجربه کرده و در حالی که شاخص اثری از این امر را نشان نمی‌دهد و معنی آن، وجود مشکل در خود شاخص است. 

عضو هیات مدیره کانون کارگزاران رفتار هیجانی را دومین عامل اثرگذار این روزهای بازار قلمداد کرد و افزود: واکنش بیش از حد به نزول بازار، گاهی اوقات تمامی سهم‌ها را با صف فروش می‌رساند که این امر حکایت از فاصله بسیار زیاد بورس ایران با استاندارد‌های جهانی دارد.

تاجبر در پایان تجدید ارزیابی دارایی را از اتفاقات مهم سال جاری دانست و افزود: این امر به رونق بازار سرمایه کمک کرده و عاملی برای تحول شرکت‌ها و اصلاح ساختار مالی آن‌ها خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: