تعداد بازدید : ۱۹۷۶
کد خبر : ۲۰۰۳۵۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
خبر موثقی مبنی بر اینکه این تجدید ارزیابی در سهم‌های بانکی بر اساس کل دارایی صورت می‌گیرد یا از دارایی‌های ثابت هنوز منتشر نشده و بانکی‌ها در وضعیتی معلق قرار گرفته اند، بازار نیز تحت تاثیر شایعات تغییر می‌کند.  

 

محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در ارزیابی بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: بازار در حال سپری کردن روندی متعادل بوده و نوسانات آن تحت تاثیر افزایش‌های قبلی است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص موضوع " تجدید ارزیابی دارایی‌ها " عنوان کرد: این امر قطعی نشده و شایعات پیرامون آن زیاد است.

وی ادامه داد: خبر موثقی مبنی بر اینکه این تجدید ارزیابی در سهم‌های بانکی بر اساس کل دارایی صورت می‌گیرد یا از دارایی‌های ثابت هنوز منتشر نشده و بانکی‌ها در وضعیتی معلق قرار گرفته اند، بازار نیز تحت تاثیر شایعات تغییر می‌کند.
 
این کارشناس بازار سرمایه در پایان افزود: اگر تجدید ارزیابی صورت گیرد قطعا خبر خوبی برای خودرویی‌ها و بانکی‌ها خواهد بود.
 
تجدید ارزیابی تاثیری بر وضعیت مالی شرکت ندارد
به گزارش بورس نیوز، علیرضا کدپور، کارشناس بازار سرمایه نیز در خصوص تجدید ارزیابی دارایی‌ها و تاثیر آن معاملات بازار عنوان کرد: این موضوع را می‌توان از دو جهت بررسی کرد اول اثر گذاری واقعی بر روند شرکت‌ها و دوم تاثیر بر معاملات.

وی ادامه داد: تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها تنها عاملی در جهت بهبود ساختار سرمایه آن شرکت بوده و تاثیری بر وضعیت مالی خود شرکت ندارد اما؛ این امر بر شرکت‌هایی که زیان انباشته سنگین دارند صدق نکرده و همچنان در ترازنامه این زیان باقی می‌ماند، ولی موجب خارج شدن از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت است. 

این کارشناس بازار سرمایه تجدید ارزیابی را عاملی در جهت اصلاح قیمت سهام شرکت‌ها عنوان کرد و افزود: عدد درج شده بر تابلوی معاملات با تعدیل قابل توجهی رو به رو خواهد شد که علاوه بر بحث‌های بنیادی و سودآوری، بر روند معاملات تاثیر روانی خواهد گذاشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: