تعداد بازدید : ۶۴۶۹
کد خبر : ۲۰۰۲۹۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
با وجود قوانین مصوب بانک مرکزی در خصوص موضوع تجدید ارزیابی بانک ها، بورس برای رفع این مانع در تلاش است.
 
 
حمیدرضا طریقی مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در ارزیابی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت:روند بازار در روز‌های چهارشنبه به دلیل تعطیلی بازار جهانی و روز‌های اخر هفته، خیلی تعیین کننده نیست، اما امروز شاخص و شاخص ساز‌ها مثبت بوده و سهم‌های کوچکی که مردم عادی در آن سرمایه گذاری کرده اند نیز روندی خوب را طی کرد.

وی افزود: این رشد ادامه دار خواهد بود، اما نه به صورتی که شاخص به طور ناگهانی برای مثال به ۳۵۰ هزار واحد برسد و این روند آرام پیش خواهد رفت.

این کارشناس بازار سرمایه درخصوص "تجدید ارزیابی " و تاثیرات آن عنوان کرد: بعد از عملیاتی شدن تجدید ارزیابی روندی رو به رشد اتفاق خواهد افتاد چرا که سهم‌های متقاضی تجدید ارزیابی بسیار زیاد هستند.

وی با اشاره به تجدید ارزیابی در "بانکی ها" اضافه کرد: مانعی برای گروه بانکی ایجاد شد. دستور العمل بانک مرکزی به این صورت است که بانک‌ها قادر به تجدید ارزیابی از درآمد‌های حاصل از سرمایه گذاری‌های خود نخواهند بود.

طریقی در پایان تصریح کرد: "بورس" در حال پیگیری برای کسب اجازه از بانک‌ها است و به نظر می‌رسه که این تلاش موفقیت آمیز باشد اما؛ بانک‌ها با مدت زمانی طولانی‌تر بعد از عبور از موانع به سمت و سو یی خوب حرکت خواهند کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: