تعداد بازدید : ۳۴۶۱
کد خبر : ۲۰۰۶۷۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
مدیرعامل کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی گفت: تغییر نرخ حامل‌های انرژی می‌تواند ضربه سنگینی بر شرکت‌های صادرات محور باشد و این موج این ضربه به بورس نیز خواهد رسید.

نرخ

حسن قاسمی مدیرعامل کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی در گفتگو با بورس‌نیوز درخصوص تاثیر اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و تسری آن به سهم‌های صنایع و شرکت‌ها اظهارکرد: میزان درآمدزایی دولت از منابع فعلی بسیار کاسته شده و شاید اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در گام بعدی تغییر نرخ‌های دولت قرار داشته باشد، اما نباید فراموش کرد که این تغییر نرخ، به صادرات لطمه‌ای جبران‌ناپذیر وارد خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه میزان صادرات نفت کاسته شده و عمده درآمد‌های صادراتی کشور بر دوش شرکت‌های پتروشیمی و معدنی بوده، طبیعتا دولت بر این مسئله اهتمام ویژه خواهد داشت که در هنگام تحریم، هزینه‌های صادرات بسیار سنگین‌تر شده است.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: امروز شرکت‌های صادراتی برای بقا در بازار‌های هدف خود مجبور به ارائه تخفیف‌های بالایی بوده و برای ورود درآمد ارزی به داخل کشور با سختی‌های فراوانی مواجه هستند و دربرخی مواقع حتی کار به تهاتر کالایی نیز می‌رسد؛ بنابراین تغییر نرخ حامل‌های انرژی می‌تواند ضربه سنگینی بر شرکت‌های صادرات محور باشد و این موج این ضربه به بورس نیز خواهد رسید.

قاسمی با اشاره به کسری بودجه دولت، تصریح کرد: دولت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان با کسری بودجه دست‌وپنجه نرم می‌کند و احتمال افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، سوخت و در مجموع تمامی حامل‌ها برای شرکت‌ها چندان بدون از ذهن نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: