تعداد بازدید : ۱۳۳۳
کد خبر : ۲۰۱۵۸۲
خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛
۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
هفته اول آذر ماه در شرایطی مثبت به پایان رسید و مجددا دماسنج بازار رو به بالا حرکت کرد که در این بین، سهامداران "سفار" و "آ س پ" بیش از سایرین با حال خوش به تعطیلات آخر هفته رفتند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سرمایه در هفته‌ای که سپری شد ۲ درصد بر رقم شاخص کل خود افزود و دماسنج این بازار به ۳۱۱ هزار واحد رسید.

هر چند که طی یک ماهه اخیر، بورس تهران افت ۳.۳ درصدی داشت، در بازه زمانی یک ساله منتهی به ۶ آذر ماه ۹۸، بیش از ۷۳ درصد بازدهی به ثبت رساند.

در مجموع، این هفته برای بسیاری از نماد‌ها به خوبی و خوشی گذشت و ۸۰ درصد نماد‌ها در مجموع، تن‌پوش سبز بر تن کردند و فقط سهامداران ۲۰ درصد شرکت‌ها متحمل زیان شدند.

در میان شرکت‌های سودده هفته، بیشترین بازدهی را سهامداران "سفار" کسب کردند که شاهد افزایش ۵۱ درصدی قیمت هر سهم خود بودند.

نماد ساختمانی "آ س پ" با رشد قیمت ۳۳ درصدی در رده دوم قرار گرفت و پس از آن، "تپکو" و "داوه" به طور همزمان در سکوی سوم ایستادند.

میزان زیانی که "کگاز" به سهامداران خود تحمیل کرد، بیش از سایر شرکت‌ها بود. پس از ثبت زیان ۸ درصدی "کگاز"، "سایرا" با اختلافی بسیار اندک در رتبه دوم جای گرفته است و "خفولا" نیز از این حیث رتبه سوم را کسب کرد و به ترتیب، بیشترین زیان را متوجه سهامداران خود کردند.

در هفته‌ای که سپری شد تنها ۳ صنعت "فرآورده‌های شیمیایی"، "محصولات شیمیایی" و "چند رشته‌ای صنعتی" با افت شاخص مواجه شدند و باقی صنایع، تماما رشد شاخص خود را نظاره‌گر بودند.

بر اساس این گزارش، گروه "محصولات چرمی" ۱۵ درصد دیگر بر رقم شاخص خود افزود و پربازده‌ترین صنعت هفته لقب گرفت. دو گروه "فعالیت‌های هنری" و "پیمانکاری صنعتی" با رشد ۱۴.۶ درصدی به صورت مشترک در رتبه دوم قرار گرفتند و صنعت "سایر حمل و نقل" در جایگاه بعدی ایستاد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: