تعداد بازدید : ۱۸۳۸
کد خبر : ۲۰۱۸۰۴
در گفتگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
عضو هیات مدیره کسب‌و‌کار‌های‌ مجازی گفت: ماجرای قوانین جدید فعالیت تاکسی‌های اینترنتی و دغدغه‌های ایجاد شده برای مسئولین شهری و کشوری حواشی زیادی را رقم زد.  
 
نقش
 
رضا الفت نسب عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی در همین خصوص به خبرنگار بورس نیوز گفت: مسئله شهرداری با مذاکراتی که طی سال‌های اخیر انجام شد نهایتا به انعقاد دستورالعملی ما بین دو وزارت" صمت" و "کشور" ختم و ابلاغ شد.

وی ادامه داد: برخی ایرادات مطرح شده و قول‌هایی در خصوص رفع و جلوگیری از بروز مشکلات داده شده و شرکت‌ها در حال بستن قرارداد هستند. 

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی تعداد مجوز‌های صادر شده را ۹۵ واحد عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۶۰ مجوز فعال و در حال فعالیت هستند.

وی افزود: بنابراین تاکسی‌های اینترنتی از اتحادیه مجوز لازم جهت فعالیت در شهر مورد نظر را اخذ کرده و در صورت بروز مشکل با شهرداری یا وزارت کشور تحت حمایت قرار می‌گیرند. 

به سرمایه گذار خارجی همان ابتدا قوانین اعلام شود
الفت نسب درباره موضوع "سرمایه گذار خارجی" که وجود یا عدم وجود آن در فضای کسب و استارتاپی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهار داشت: این اتفاق با اخذ مجوز خواهد بود و اگر سرمایه گذاری خارجی در کشور به فعالیت مشغول است نشان از رعایت تمام قوانین دارد.

وی ادامه داد: لازم است قوانین مختلف نظارتی، امنیتی، فرهنگی و رعایت تمام چک لیست‌ها در همان ابتدای سرمایه گذاری به طرف سرمایه گذار اعلام شود، نه زمانی که شرکت فعالیت و جذب مشتری خود را آغاز کرده است. 

الفت نسب حساسیت نسبت به سرمایه گذار خارجی را تنها در حوزه فعالیت کسب و کار‌های مجازی عنوان کرد و افزود: انواع سرمایه گذاران عربی در بسیاری از بخش‌های صنایع غذایی به چشم می‌خورد و این امر که در دیگر فضا‌های کسب و کار این حساسیت وجود ندارد سوال برانگیز است.

کسب و کار‌ها و سرمایه گذاران را ناامید نکنیم
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی به وجود نهاد‌های نظارتی در صورت بروز مشکلات اشاره داشت و گفت: نکته مهم این است که وحدت رویه مابین سازمان‌های متولی وجود ندارد.

وی ادامه داد: هر سازمان متولی یک حرف و ایده دارد که لازم است تجمیع و به سرمایه گذار تفهیم شود، اما اینگونه نیست.
 
تاکسیرانی و خودرو‌های فرسوده
الفت نسب بااشاره به ماجرا‌های پیش آمده مابین تاکسیرانی و تاکسی های اینترنتی اظهار داشت:قوانینی در این دستورالعمل قرارداده شدکه سن خودرو‌ها حداقل به ۱۰ سال برسد. البته باید به این نکته نیز دقت شود که تاکسی‌های اینترنتی در واقع تاکسی نیستند و در زمان‌های خاص کار می‌کنند، اما نهایتا این دستورالعمل با اخذ و لغو برخی امتیاز‌ها تصویب و ابلاغ شده و در دستورالعمل قرار گرفت.
 
 
نقش

نقش خودرو‌های تک سرنشین در آلودگی هوا
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی در خصوص نقش خودروهای تک سرنشین در آلودگی هوا گفت: این مشکل را نمی‌توان از یک نگاه بررسی و بدون در نظر گرفتن آیتم‌های دیگر قضاوت کرد.

وی ادامه داد: در بحث خودرو‌های فرسوده که دستورالعمل اعمال شده و بحث معاینه فنی نیز قابل تقویت است.

الفت نسب خاطر نشان کرد: امید می‌رود ناوگان تاکسیرانی به این سیستم متصل شود تا کمکی باشیم برای تمامی رانندگانی که پایه شکل گیری اسنپ، تپ سی و ... هستند. البته در مراحل بعد، طبق قوانین و روش‌هایی که در دنیا وجود دارد برنامه‌هایی برای سازماندهی این سیستم در دست اجرا خواهد بود. 

وی در پایان با اشاره به بحث "افزایش قیمت "عنوان کرد: این موضوع توسط شرکت‌ها به صورت داینامیک تعیین شده و و براساس آیتم هایی، چون ترافیک و تعداد تجمیع ماشین‌ها تغییر پیدا می‌کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: