تعداد بازدید : ۴۶۸
کد خبر : ۲۰۲۲۶۴
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی گفت: به نظر می‌رسد از مهم‌ترین عوامل موثر بر بازار سرمایه نحوه تامین بودجه دولت و تعیین نرخ دلار باشد.

تامین بودجه دولت و قیمت دلار موثر بر بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، حسن قاسمی، اظهار کرد: به نظر می‌رسد از مهم‌ترین عوامل موثر بر بازار سرمایه نحوه تامین بودجه دولت و تعیین نرخ دلار باشد. هرچند ممکن است دلار تا پایان سال جهش چشمگیری داشته باشد و احتمالا روند متعادلی را تا پایان سال ثبت می‌کند.

وی افزود: از فاکتور‌های مهمی که می‌تواند بر بودجه اثرگذار باشد این است که دولت چه روشی را برای تامین بودجه در نظر می‌گیرد و مساله بعدی قیمت دلار خواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی ادامه داد: اگر روش تامین کسری بودجه دولت، از محل استقراض از بانک مرکزی باشد، ممکن است حالت تورمی در جامعه به وجود می‌آید که در دوران تورم، بورس هم به رشد می‌رسد.

قاسمی بیان کرد: موضوع دیگر مساله مالیات‌ها خواهد بود، در حال حاضر که وابستگی بودجه به نفت کاهش می‌یابد، دولت پایه‌های مالیاتی را افزایش می‌دهد که این کار ممکن است به شرکت‌هایی که معاف از مالیات هستند، فشار‌هایی وارد کند.

این کارشناس بازار سرمایه در واکنش به تأثیر ارز ۴۲۰۰ تومانی بر بازار سرمایه خاطرنشان کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی در حال حاضر به شرکت‌های دارویی اختصاص می‌یابد و این مسأله، شرایط بازدهی مثبتی را برای شرکت‌های دارویی در سال جاری به وجود آورده است. اما اگر نرخ این ارز تغییر کند، در واقع سود اسمی شرکت‌های دارویی افزایش می‌یابد، در غیر این صورت تاثیر منفی روی این شرکت‌ها نخواهد داشت.

مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی بگفت: مسئله اصلی مساله اعطای مجوز برای انتشار اوراق شرکت‌ها است که اگر تسهیل شود، شرکت‌ها سریعتر می‌توانند این روند را انجام دهند. نکته بعدی در بحث نرخ است، اگر آزادی عمل وجود داشته باشد و شرکت‌ها بتوانند نیم تا یک درصد بالاتر از نرخ اوراق دولتی، اوراق خود را منتشر کنند و مانعی از طرف بانک مرکزی به وجود نیاید، می‌توانند به راحتی تامین مالی‌های خود را صورت دهند و طرح‌های توسعه‌ای خود را راه اندازی کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: