تعداد بازدید : ۱۳۸۶
کد خبر : ۲۰۲۵۷۸
پیش گشایش؛
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
با توجه به رشد محسوس قیمت‌ها از ابتدای هفته جاری، به نظر می‌رسد که شاهد افزایش عرضه‌ها در اکثر گروه‌ها باشیم.

پیش گشایش

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل در جریان معاملات روز گذشته به روند افزایشی خود ادامه داد و با بیش از ۴ هزار و ۹۴۲ واحد افزایش به ۳۳۲ هزار واحد و ۵۶۷ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز رشد ۱.۷۲ درصدی را تجربه کرد و به بیش از ۱۰۲ هزار و ۷۹۹ واحد رسید. نماد‌های "وبملت"، "فولاد"، "کگل"، "فملی" و "کچاد" بیشترین اثر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند. ارزش معاملات نیز روند رو به رشدی داشت و مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از ۷۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال رسید. البته لازم به ذکر است، ۴۰ هزار میلیارد ریال از ارزش معاملات روز گذشته مربوط به پذیره‌نویسی اوراق بدهی اسلامی در نماد‌های "افاد ۶۱" و "افاد ۶۲" بود.

روز گذشته شاهد ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ توسط رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی بودیم. واکنش بازار سرمایه نسبت به ارقام مندرج در بودجه مثبت بود. دلیل این امر را می‌توان ادامه روند معافیت مالیاتی شرکت‌های صادرات محور و همچنین عدم تغییر محسوس درآمد‌های دولت از محل حامل‌های انرژی و یا حق بهره‌برداری و حقوق مالکانه دولت‌ها دانست.

اقتصاد کلان و صنایع
بودجه عمومی ۵۶۳.۸۲۹ میلیارد تومان، منابع عمومی ۴۸۴.۵۹۶ میلیارد تومان، درآمد اختصاصی دستگاه‌ها ۷۹ هزار میلیارد تومان و بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات غیرانتفاعی نیز ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان است. درآمد‌ها ۲۶۱ هزار میلیارد تومان، واگذاری دارایی‌های سرمایه ۹۸.۸ هزار میلیارد تومان و واگذاری دارایی‌های مالی ۱۲۴ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. همچنین درآمد‌های مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. در بخش هزینه‌ها جبران خدمت کارکنان که همان حقوق و دستمزد است نیز ۱۱۳ هزار میلیارد تومان تعیین شد. دولت برای سال آینده پیش‌بینی فروش ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی کرده است. همچنین منابع حاصل از صندوق توسعه ملی که ناشی از کاهش سهم ۳۶ درصد به ۲۰ درصد بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان برای هزینه در بودجه تعیین شده است.

در خبری در حوزه نفت و فرآورده‌های نفتی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از کاهش ۲۲ میلیون لیتری مصرف بنزین کشور با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در روز‌های پایانی آبان ماه سال جاری خبر داد. امیر وکیل‌زاده در این باره گفت: با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، مصرف روزانه بنزین کشور از میانگین روزانه نزدیک به ۹۹ میلیون لیتر به حدود ۷۷ میلیون لیتر در روز رسیده که این رقم حاکی از صرفه‌جویی ۲۲ میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین کشور است. صرفه‌جویی در مصرف بنزین علاوه بر کاهش برخی محدودیت‌های زیست محیطی می‌تواند منجر به رشد درآمد‌های صادراتی کشور از محل عرضه بنزین به کشور‌های همسایه شود.


بازار امروز
با توجه به رشد محسوس قیمت‌ها از ابتدای هفته جاری، به نظر می‌رسد که شاهد افزایش عرضه‌ها در اکثر گروه‌ها باشیم. با این حال، ادامه روند رو به رشد قیمت دلار در سطح بازار ارز منجر به افزایش مجدد حضور نقدینگی در بازار سرمایه شده و در صورتی که شاهد اصلاح قیمت دلار طی روز‌های آتی نباشیم، به طور قطع همچنان شاهد استقبال از سهام شرکت‌های صادرات محور و بنیادی باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.