تعداد بازدید : ۳۳۸
کد خبر : ۲۰۲۶۶۰
معاون پژوهش پژوهشکده پولی و بانکی خبر داد؛
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
معاون پژوهش پژوهشکده پولی و بانکی از عملیاتی شدن طرح گام تا یکی، دوماه آینده خبر داد.

انتشار اوراق گام یک یا دوماه آینده

به گزارش بورس نیوز، حمید زمان زاده اظهار کرد: از آنجا که بانک‌ها در شرایط حاضر به لحاظ اعطای تسهیلات به بنگاه‌ها و واحد‌های تولیدی با محدودیت منابع روبرو هستند، بانک مرکزی طرح جدیدی را در دستور کار خود دارد تا اوراقی به نام گام منتشر کند که به وسیله آن بنگاه‌های اقتصادی بتوانند تامین مالی کنند.

وی افزود: همه بنگاه‌ها می‌توانند برای تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولیدی خود از بانک‌های عامل درخواست صدور اوراق گام را بدهند.

معاون پژوهش پژوهشکده پولی و بانکی ادامه داد: به وسیله این اوراق، بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند در این شرایط سخت تحریمی به طور ساده، سریع از ظرفیت‌های بازار سرمایه و بازار بدهی برای تامین مالی خود استفاده کنند.
زمان زاده خاطرنشان کرد: نظام بانکی تنها بعد از ارزیابی و اعتبار سنجی دقیق و اخذ وثایق لازم، به متقاضیان تسهیلات می‌دهند.

وی بیان کرد: بانک برای صدور این اوراق به یک شرکت خاص، ضمن اعتبار سنجی، وثایق لازم را دریافت کرده، اما به جای اعطای تسهیلات، اوراق گام در اختیار متقاضیان می‌گذارد تا بنگاه‌ها منابع خود را تامین کنند.

معاون پژوهش پژوهشکده پولی و بانکی گفت: گواهی اعتبار مولد (گام) در شورای پول و اعتبار به تصویب نهایی رسیده و در ضمن تفاهم‌های اولیه هم بین بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار صورت گرفته و احتمال می‌رود این طرح یک تا دو ماه آینده عملیاتی شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: