تعداد بازدید : ۱۸۶۱
کد خبر : ۲۰۲۸۵۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت:
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت:با توجه به ارائه بودجه در روز یکشنبه هفته جاری و مشخص شدن ابعاد بودجه برای فعالان بازار نگرانی بین فعالان بازار سرمایه وجود داشت از بین رفت

قدرتی

علیرضا قدرتی در گفت و گو با بورس نیوز، درباره وضعیت امروز بازار سرمایه اظهار کرد: در حال حاضر که بازار قرمز نیست و با توجه به اینکه در هفته‌های گذشته بازار نسبت به ارائه بودجه ترس، تردید و ابهام داشت و خریداران اقبالی برای خرید نداشتند و محافظه‌کارانه عمل می‌کردند.

وی افزود: با توجه به ارائه بودجه در روز یکشنبه هفته جاری و مشخص شدن ابعاد بودجه برای فعالان بازار نگرانی بین فعالان بازار سرمایه وجود داشت از بین رفت و دیدیم که دولت اقدامات خاص و منفی نسبت به شرکت‌های بورسی از قبیل افزایش نرخ مالیات، کاهش معافیت‌های مالیاتی، افزایش نرخ خوراک، افزایش عوارض دولتی و مالکانه انجام نداد و این موضوع باعث شد که امیدواری در بازار افزایش پیدا کند.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین ادامه داد: در دو، سه روز گذشته بازار با حجم بسیار خوب مواجه بود کرد و شاخص توانست رکورد گذشته را بشکند. به هرحال منفی شدن پس از سه روز مثبت بودن، طبیعی و یک امر ذاتی بازار بوده و قرار نیست بازار به طور مداوم مثبت باشد.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم با بودجه‌ای که دولت ارائه کرد این اطمینان برای سرمایه گذاران حاصل شد که سال آینده اتفاق خاصی برای بازار سرمایه رخ نمی‌دهد. البته باید منتظر باشیم که خروجی از کمیسیون تلفیق چه خواهد بود. اینکه واحد کمیسیون تلفیق مجلس، بودجه فعلی دولت را تصویب می‌کند یا نه؛ اگر این اتفاق بیفتد به نظرم نوید یک بازار خوبی برای سال آینده خواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: شاخص منفی بوده، اما در سه روز متوالی با مثبت بودن، رشد سریع شاخص را رد کرده و این منفی بودن طبیعی بوده و شاخص نیاز به استراحت دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: