تعداد بازدید : ۱۷۲۰
کد خبر : ۲۰۲۸۵۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت:
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت:با توجه به ارائه بودجه در روز یکشنبه هفته جاری و مشخص شدن ابعاد بودجه برای فعالان بازار نگرانی بین فعالان بازار سرمایه وجود داشت از بین رفت

قدرتی

علیرضا قدرتی در گفت و گو با بورس نیوز، درباره وضعیت امروز بازار سرمایه اظهار کرد: در حال حاضر که بازار قرمز نیست و با توجه به اینکه در هفته‌های گذشته بازار نسبت به ارائه بودجه ترس، تردید و ابهام داشت و خریداران اقبالی برای خرید نداشتند و محافظه‌کارانه عمل می‌کردند.

وی افزود: با توجه به ارائه بودجه در روز یکشنبه هفته جاری و مشخص شدن ابعاد بودجه برای فعالان بازار نگرانی بین فعالان بازار سرمایه وجود داشت از بین رفت و دیدیم که دولت اقدامات خاص و منفی نسبت به شرکت‌های بورسی از قبیل افزایش نرخ مالیات، کاهش معافیت‌های مالیاتی، افزایش نرخ خوراک، افزایش عوارض دولتی و مالکانه انجام نداد و این موضوع باعث شد که امیدواری در بازار افزایش پیدا کند.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین ادامه داد: در دو، سه روز گذشته بازار با حجم بسیار خوب مواجه بود کرد و شاخص توانست رکورد گذشته را بشکند. به هرحال منفی شدن پس از سه روز مثبت بودن، طبیعی و یک امر ذاتی بازار بوده و قرار نیست بازار به طور مداوم مثبت باشد.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم با بودجه‌ای که دولت ارائه کرد این اطمینان برای سرمایه گذاران حاصل شد که سال آینده اتفاق خاصی برای بازار سرمایه رخ نمی‌دهد. البته باید منتظر باشیم که خروجی از کمیسیون تلفیق چه خواهد بود. اینکه واحد کمیسیون تلفیق مجلس، بودجه فعلی دولت را تصویب می‌کند یا نه؛ اگر این اتفاق بیفتد به نظرم نوید یک بازار خوبی برای سال آینده خواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: شاخص منفی بوده، اما در سه روز متوالی با مثبت بودن، رشد سریع شاخص را رد کرده و این منفی بودن طبیعی بوده و شاخص نیاز به استراحت دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.