تعداد بازدید : ۸۲۹
کد خبر : ۲۰۲۹۵۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
یکی از بستر‌های مهم برای فروش دارایی، انبار و اوراق دولتی "بازار سرمایه" است.
 
 
 
علیرضا قدرتی، مدیرعامل کارگزاری آوانوین در بررسی روزهای اخیر بازار به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: طی هفته‌های اخیر، با وجود فضای اقتصادی کشور و ترس از بودجه، بورس گارد منفی به خود گرفته و فعالان اقتصادی برای ورود به بازار با تردید مواجه بودند.

وی ادامه داد: ترس از افزایش حامل‌های انرژی، نرخ خوراک و کاهش سایر معافیت‌های مالیاتی بر تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران تاثیرگذار بوده و بازار حرکتی منفی یا تعادل به سمت منفی را طی می‌کرد. 

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ارائه و مشخص شدن زوایای بودجه برای فعالان اقتصادی عنوان کرد: انتظارات منفی که از بودجه می‌آمد محقق نشد و آنچه از دولت و فشار به شرکت‌های بورسی برای تحقق درآمد‌ها انتظار می‌رفت نیز صورت نگرفت. 

وی میزان تقاضا در بازار سرمایه را رو به افزایش دانست و گفت: نکته مهم در بودجه کشور، توصیه و توجه ویژه دولت به فروش دارایی‌ها بود که طی سال اخیر افزایش زیادی را تجربه کرده است.

قدرتی ادامه داد: یکی از بستر‌های مهم برای فروش دارایی، انبار و اوراق دولتی "بازار سرمایه" است؛ دولت به خوبی این موضوع را درک کرده که در صورت روند مثبت بازار سرمایه، قادر به کاهش بخشی از فشار درآمدی خود در سال آینده است که به نظر انتخاب این مسیر درست و عاقلانه است.

وی افزود: گزارش‌های تولید و فروش شرکت‌ها حاکی از وضعیت مناسب آن‌ها بوده و می‌توان گفت بازار سرمایه در حال گذران یک روند و رالی جدید با رشد و سود مناسب خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: