تعداد بازدید : ۱۱۸۵
کد خبر : ۲۰۳۰۷۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
انتقال نقدینگی به سمت شرکت‌های بزرگ می‌تواند از تحرکات سهام شرکت‌های کوچک که در ماه گذشته بیشترین بازدهی را نصیب سهامداران خود کردند، بکاهد و شاید بتوان گفت که نوبت بازدهی سهام شرکت‌های بنیادی و صادرات محور رسیده است.
 
نوبت بازدهی به بنیادی‌ها و صادرات محور‌ها رسید
 
مهرداد خدابخشی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به کاهش سودآوری شرکت‌های بنیادی و استقبال از شرکت‌های کوچک به بورس نیوز گفت: هر چه به پایان سال نزدیک‌تر شده و گزارش‌های ارسالی شرکت‌ها در وضعیت بهتری قرار گیرد، شرکت‌های بنیادی که رشد مناسبی نداشته اند این رشد را آغاز خواهند کرد. 

وی ادامه داد: با رسیدن اخبار مربوط به" تجدید ارزیابی" و "افزایش سرمایه" شرکت ها، نقدینگی از شرکت‌های کوچک که دچار "حباب "شده اند خارج شده و به سهام بنیادی ورود می‌کند.
 
این کارشناس بازار سرمایه تغییر صنعت‌ها در بازار سرمایه را امری مناسب ارزیابی کرد و افزود:عوض شدن صنعت‌ها در" بورس "باعث حفظ پول در بازار خواهد شد، برای مثال صنعت بانکداری صنعتی کم ریسک است که شاید نقدینگی به این صنعت وارد شود.

خدابخشی همچنین در خصوص ارزندگی شرکت‌هایی که در لیست سهام عدالت قرار دارند گفت:این سهام، سهم‌های خوب و بنیادی در پرتفو خود دارد و اگر مقرر شود که در "بورس "ورود پیدا کند صد در صد صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های بزرگ برای حمایت از این وارد عمل خواهند شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: