تعداد بازدید : ۱۲۹۱
کد خبر : ۲۰۳۰۷۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
انتقال نقدینگی به سمت شرکت‌های بزرگ می‌تواند از تحرکات سهام شرکت‌های کوچک که در ماه گذشته بیشترین بازدهی را نصیب سهامداران خود کردند، بکاهد و شاید بتوان گفت که نوبت بازدهی سهام شرکت‌های بنیادی و صادرات محور رسیده است.
 
نوبت بازدهی به بنیادی‌ها و صادرات محور‌ها رسید
 
مهرداد خدابخشی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به کاهش سودآوری شرکت‌های بنیادی و استقبال از شرکت‌های کوچک به بورس نیوز گفت: هر چه به پایان سال نزدیک‌تر شده و گزارش‌های ارسالی شرکت‌ها در وضعیت بهتری قرار گیرد، شرکت‌های بنیادی که رشد مناسبی نداشته اند این رشد را آغاز خواهند کرد. 

وی ادامه داد: با رسیدن اخبار مربوط به" تجدید ارزیابی" و "افزایش سرمایه" شرکت ها، نقدینگی از شرکت‌های کوچک که دچار "حباب "شده اند خارج شده و به سهام بنیادی ورود می‌کند.
 
این کارشناس بازار سرمایه تغییر صنعت‌ها در بازار سرمایه را امری مناسب ارزیابی کرد و افزود:عوض شدن صنعت‌ها در" بورس "باعث حفظ پول در بازار خواهد شد، برای مثال صنعت بانکداری صنعتی کم ریسک است که شاید نقدینگی به این صنعت وارد شود.

خدابخشی همچنین در خصوص ارزندگی شرکت‌هایی که در لیست سهام عدالت قرار دارند گفت:این سهام، سهم‌های خوب و بنیادی در پرتفو خود دارد و اگر مقرر شود که در "بورس "ورود پیدا کند صد در صد صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های بزرگ برای حمایت از این وارد عمل خواهند شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: